Aké sú výhody moderných priemyselných hál?

Mnohé podnikateľské zámery si vyžadujú investíciu do priestorov, v ktorých by následne mala prebiehať konkrétna podnikateľská činnosť. Tlačiarne, výroba nábytku, spracovanie dreva, autoservis – to sú len niektoré z aktivít, ktoré sa bez adekvátneho priestoru nezaobídu. Moderné priemyselné haly ponúkajú viacero výhod, o ktorých by ste určite mali vedieť v prípade, že zvažujete výstavbu priestorov na podnikanie.

Aké sú výhody moderných priemyselných hál?
Aké sú výhody moderných priemyselných hál? (Foto: avg-group.com)

Ľahká a odolná konštrukcia

Na výrobu moderných priemyselných hál sa využíva oceľ. V rámci využiteľnosti v stavbárskom odvetví sa jedná o ťažko prekonateľný materiál, ktorý disponuje viacerými vynikajúcimi vlastnosťami. Oceľ je prekvapivo pružná, zároveň ale aj pevná, tvárna a pomerne ľahká, čo veľmi uľahčuje manipuláciu so surovinou a neskôr aj jednotlivými časťami konštrukcie. Preto niet divu, že sa oceľ považuje za dôležitý stavebný materiál dokonca aj v technológiami nabitom 21. storočí.

Kvalitné materiály

Okrem ocele sa pri montáži priemyselných hál využíva aj hliník, sklo a štandardne aj ďalšie materiály, ktoré sa dajú recyklovať. Aj vďaka použitým materiálom sa dá pri stavbe priemyselných hál docieliť jedinečný vzhľad a originálny dizajn, doplnený kvalitným fasádnym a strešným systémom. Dobrá firma, ktorá sa venuje výstavbe montovaných priemyselných hál, vie dodať aj presklené či odvetrávané kazetové fasády s povrchovou úpravou, ktorá zabezpečí vhodné tepelnoizolačné vlastnosti, farebnú stálosť a dlhú životnosť celej stavby.

Variabilné možnosti využitia

Priemyselné haly dneška sú z hľadiska tvarových, rozmerových a dispozičných riešení veľmi variabilné. To je dôvod ich mnohorakého využitia, veď montované priemyselné haly slúžia ako športové objekty, skladovacie priestory či priestory pre autoservisy a autodielne. Priemyselná hala na kľúč nájde uplatnenie aj v poľnohospodárstve, priemysle či vo sfére obchodu a služieb.

Maximálna funkčnosť

Výstavba moderných priemyselných hál je bezpečná, rýchla a v porovnaní s výstavbou klasických murovaných či betónových hál oveľa úspornejšia. Stavba oceľovej priemyselnej haly si spravidla vyžaduje oveľa menej času a vynaložených nákladov. Ak vsadíte na výstavbu modernej priemyselnej haly, môžete pri jej výstavbe ušetriť až tretinu nákladov, nehovoriac o dodatočnej úspore na nákladoch za údržbu takéhoto objektu.

Priestor presne podľa predstáv

Projekt montovanej priemyselnej haly z ocele je možné absolútne prispôsobiť požiadavkám zákazníka. Ten si môže zvoliť doslova ľubovoľný tvar aj rozmer budovy, vrátane priestorovej flexibility budovy. Firmy dnes ponúkajú možnosť postaviť priemyselnú halu na ploche od 50 až do 20 000 m2, pričom výška haly môže dosahovať 3,5 až 16 metrov (v prípade budov je to až 60 m).

Text:PR