Chcete nadčasovú domácnosť? Na toto by ste nemali zabudnúť!

Každý si svoj domov zariaďuje po svojom. Dnes už nie je problém nájsť v obchodoch rôzne moderné štýly nábytku či doplnkov, no v každom dome či byte by malo byť aj niečo nadčasové. Je to tak preto, že nech by sa trendy menili akokoľvek rýchlo, vďaka nadčasovým prvkom v domácnosti máte istotu, že vždy budete moderní. Nejde pritom len o veci, ktoré dajú kúpiť.

Chcete nadčasovú domácnosť? Na toto by ste nemali zabudnúť!
(zdroj: unsplash.com)

Nájdite doma aj v živote rovnováhu

Rovnováha je v živote dôležitá. Tá vizuálna určitým spôsobom vplýva na vnútornú, preto ju v interiéri odporúčame vytvoriť prostredníctvom symetrie, ak umiestnite podobné predmety po oboch stranách centrálneho bodu. Rovnováhu však dokážete vytvoriť aj asymetriou, kedy ale musíte vyvážiť rozdielne predmety na základe ich vizuálnej váhy. S vizuálom a rovnováhou úzko súvisia aj proporcie. Nielen nábytok, ale aj doplnky a dekorácie v jednotlivej miestnosti by mali mať primerané rozmery. Do veľkých miestností sa teda hodia väčšie kusy nábytku, zatiaľ čo do menších tie menšie, aby nepreťažili priestor. Zmenili sa vám doma veľkosti priestorov, alebo sa sťahujete a potrebujete nábytok s novými rozmermi? Využite na jeho nákup náš Merkury Market zľavový kód.

Experimentujte s farbami

Priestor dokáže zjednotiť aj farebná paleta. Neznamená to, že musí byť každá izba v jednom odtieni – naopak, experimentujte s rôznymi odtieňmi a tónmi v rámci zvolenej farebnej schémy, aby ste miestnosti dodali hĺbku a rozmer. Na farby a ich vnímanie má vplyv aj prirodzené svetlo, takže nezabudnite vziať do úvahy, odkiaľ a ako do miestnosti dopadá. Najlepšie je vyvážiť výrazné odtiene s jemnejšími a tlmenejšími tónmi, aby ste vytvorili harmonickú rovnováhu. Väčšina priestorov potrebuje dodať hĺbku. To sa vám podarí, ak zmiešate materiály, ako sú napríklad drevo, kov, látka a sklo. Vytvorí to naoko bohaté a zaujímavé prostredie. Zariadenie do domácnosti s akoukoľvek textúrou či farebnou škálou si môžete kúpiť pohodlne a lacno aj vďaka našim zľavovým kupónom.

Stavte na kvalitu

Dôležitá je však aj funkčnosť, nielen estetika interiérových priestorov. Vždy zvážte účel miestnosti a to, ako môžu usporiadanie a dekorácie zvýšiť jej využiteľnosť. Nábytok by preto mal byť rozmiestnený tak, aby uľahčoval pohyb a činnosti v priestore. Príroda bude nadčasová vždy – integrujte prírodné prvky ako rastliny, kamene alebo drevo, aby ste do miestnosti vniesli pocit tepla. Do priestorov by ste mali vniesť aj svoju osobnosť, predovšetkým prostredníctvom dekoračných predmetov, rodinných pamiatok alebo umeleckých diel, ktoré odrážajú váš vkus a štýl. Základným pravidlom je aj povýšiť kvalitu nad kvantitu – investujte radšej do kvalitných kúskov, ktoré nezdolá ani čas, namiesto toho, aby ste priestor zaplnili módnymi, ale jednorazovými predmetmi. Kvalitné remeselné spracovanie a materiály budú stále prispievať k nadčasovej estetike. Nadčasovosť by však v byte alebo v dome nebola ničím bez poriadku. Ak ho chcete doma udržiavať bez problémov, pozrite si aj naše tipy na najlepšie mopy na podlahu.

www.KuponyZdarma.sk

Nakupujte lacnejšie!