Nerastú vám kvety? Vyrobte si hnojivo priamo doma!

Aj na hnojenie rastlín nám občas postačia babské rady. Či už svoje kvetinky hnojíte kávovou usadeninou alebo banánovými šupkami, je to vždy lepšie, ako kupovať drahé chemické prípravky. My máme pre vás ešte jeden tip, o ktorom ste možno nepočuli a dokáže zázraky!

Nerastú vám kvety? Vyrobte si hnojivo priamo doma!
(zdroj: unsplash.com)

(Ne)Obyčajné droždie

Bez droždia v čerstvom alebo sušenom stave nevedia mnohé gazdinky fungovať. To sa týka najmä vychýrených pekárok, ktoré pomocou neho dokážu vykúzliť ten najlepší chlebík, alebo kysnuté koláčiky pod slnkom. Mnohé pekárky ani len netušia, že keď si droždie neustrážia a pokazí sa, netreba ho vôbec vyhadzovať. Poslúži totiž ako prísada na domáce hnojivo bez chémie a iných prídavkov. Zázrak menom droždie, ako dobre všetci vieme, naštartuje proces kysnutia a vďaka nemu sa naše cestá krásne zdvojnásobia a po upečení máme úžasne nadýchané pečivo. Dalo by sa povedať, že podobne naštartuje aj rast vašich kvetov, pretože hnojivo z droždia dokáže kvety povzbudiť, stimulovať ich rast a dokonca by mali byť kvietky vašich rastlín oveľa krajšie. Tento babský recept na domáce hnojivo z droždia sa dá použiť na muškáty, ale aj iné rastlinky ako hlavné hnojivo, alebo prihnojenie.

Pozor na skladovanie

Na domáce hnojivo z droždia vám bude stačiť liter teplej vody a kocku čerstvého droždia. Aj keď sa to zdá až príliš jednoduché, je to naozaj všetko. Droždie si jednoducho rozpustite v teplej vode vo vhodnej nádobe a nechajte zmes kvasiť 2 týždne. Pozor, neuzatvárajte nádobu, aby vám nevybuchla. Kvasiace droždie nie je najvábnejšie ani na vôňu, preto by sa zišla miestnosť, v ktorej vám kvasiaci zápach prekážať nebude. Po 2 týždňoch zmiešajte vykvasenú zmes s ďalšími 3 litrami čistej teplej vody. K dispozícii tak budete mať 4 litre domáceho hnojiva na vaše obľúbené kvety.

Nielen paradajky si ho zamilujú

A ktoré kvety sa hnojivu z droždia potešia? V prvom rade ruže, ktoré organické hnojivá milujú. To z droždia pomôže podporiť aj ich rast, zdravie a kvitnutie. V záhrade si droždie určite zamilujú petúnie, levanduľa a mnoho ďalších rastlín, u ktorých sa zlepší rast a podporí bohaté kvitnutie. A ešte jeden druh rastliny vám za droždie poďakuje: paradajky. Môže sa dokonca stať, že ich nebudete po pohnojení droždím stíhať zbierať. Toto hnojivo by ste mali aplikovať okolo koreňov hnojených rastlín a riediť ho s vodou v pomere 1:10, aby nebolo príliš silné. Hnojivo už máte a potrebujete k nemu prikúpiť nejaké sadeničky? Pokojne využite zľavové kódy alebo zľavy a kupóny, vďaka ktorým nakúpite online všetko, aj rastliny, lacnejšie a pohodlne.

www.KuponyZdarma.sk

Nakupujte lacnejšie!