Ako pripraviť balkón, terasu a záhradu na jeseň

Aj keď je ešte podľa dátumu stále leto, tak počasie je skôr jesenné. Rána sú chladnejšie a dni kratšie. Na jeseň sa pripravujeme nie len my, ale mali by sme pripraviť aj naše rastliny. Máme pre vás tipy na to, ako sa postarať o trávnik, rastliny v záhradke, balkóne či na terase. Tiež netreba zabúdať na sadenie jarných cibuliek, ak to máte tento rok v pláne.

Ako pripraviť balkón, terasu a záhradu na jeseň (Foto: unsplash.com)

Starostlivosť o trávnik

Aj počas jesene treba trávnik pravidelne kosiť. Ideálne by mal mať dĺžku do 5 centimetrov, inak by mohla začať spodná časť hniť. Samozrejmosťou je aj čistenie trávnika od opadaného lístia, kvetov a ihličia. Pomocou vidiel môžete trávnatú plochu miestami prevzdušniť. Potrebné náradie a pomôcky ponúka aj eshop Hej.sk, kde môžete pri nákupe využiť aj promo kód Hej.sk a ušetriť ešte viac pri nákupe online. Na konci sezóny sa vyhnite hnojeniu trávnika s vysokým obsahom dusíka. Vhodné je hnojivo s obsahom draslíka, ktoré jednotlivé steblá trávy spevní.

Zber ovocia a zeleniny

Po celoročnej starostlivosti o vaše rastlinky sa vám záhrada v ideálnych podmienkach odvďačí bohatou úrodou. Na začiatku jesene sa musíte postarať o zber rôznych druhov zeleniny na uskladnenie. Z ovocia majú počas jesene hlavnú sezónu jablká. Z tých si môžete pripraviť koláč alebo si ich odložte na zimu po usušení. O ovocné stromy by ste sa mali postarať zimným rezom.

Koniec jesene je tiež ideálne obdobie na hnojenie a skyprenie pôdy okolo stromov. Zvoľte fosforečné alebo draselné hnojivo, každé tri až štyri roky prihnojujte aj maštaľným hnojom. Na uskladnenie využívajte čisté skladové systémy ako bedničky a regály. Využite zľavový kód na BazaroveRegaly a nakúpte online lacnejšie.

Bylinky a trvalky

Jeseň je aj obdobie byliniek a ich sušenia. Ak ich pestujete na balkóne, terase alebo v záhrade, tak spracujte svoju úrodu. Sušenie by malo prebiehať v interiéri, nevystavujte bylinky na slnko, inak by ste prišli o vôňu. Odolnejšie druhy byliniek môžete počas zimy skladovať aj vonku, ostatné druhy iba v interiéri. Koncom septembra ochránite korene byliniek vrstvou opadaného lístia alebo slamy. Podobné zazimovanie vyžadujú aj trvalky. Nezabúdajte ani na bylinky na balkóne.

www.KuponyZdarma.sk

Nakupujte lacnejšie!