Páčia sa vám tmavé farby v interiéri? Tak nezabúdajte na tieto veci!

Ak patríte k ľuďom, ktorí nejdú s davom a chcete to demonštrovať aj vo svojom domove, potom by ste sa mali porozhliadnuť po moderných interiérových riešeniach, medzi ktoré patria v súčasnosti aj tmavé farby. Kuchynská linka v čiernom? Prečo nie. Musíte si však dať pozor na niekoľko špecifík, ktoré tmavé farby majú.

Páčia sa vám tmavé farby v interiéri? Tak nezabúdajte na tieto veci!
(zdroj: unsplash.com)

Matná čierna je menej agresívna, než lesklá

Ak sa teda rozhodnete pre čiernu linku, siahnite po kvalitnom materiáli, ktorý bude vyhovovať aj funkčným, nielen estetickým potrebám. Patrí k tomu životnosť, údržba a určite aj rozpočet. Vyššia investícia do kvality je istejšia, než slepé nakupovanie toho najlacnejšieho, čo nájdete. Najmä v kuchyni sa vám šetriť neoplatí. Pri výbere tmavej farby do interiéru myslite aj na to, že ju musíte zladiť so zvyškom celkového dizajnu. Preto zvážte aj matné, brúsené alebo kožené povrchové úpravy čohokoľvek v tmavej farbe, pretože budú mať jemnejší a menej reflexný vzhľad, než vysoko lesklé varianty. Na čokoľvek do kuchyne v tmavej farbe môžete použiť aj Mall zľavový kupón alebo https://www.kuponyzdarma.sk/, vďaka ktorému nakúpite za skvelé ceny.

Kontrasty vytvoria dokonalý výsledok

Vráťme sa opäť ku kuchynskej linke. Nie je pravidlom, že musí byť len v jednej farbe. Takže ak sa rozhodnete, že si zadovážite čierny model, nemusí to byť len v jednom odtieni. Hrajte sa s odtieňmi a poprípade aj kontrastom. Možno sa vám podarí dosiahnuť, že sa budú navzájom krásne dopĺňať a vytvárať tak vynikajúci výsledný efekt. Linka by mala určite ladiť aj s farbou pracovnej dosky a zásteny. V prípade čiernej, respektíve tmavej linky je však aj možnosť toho, aby ste vytvorili kontrast. Pokojne tak siahnite po bielej alebo svetlej pracovnej doske alebo zástene. Dojem z celkového priestoru sa tak môže skvele vyvážiť.

Namiesto osvetlenia podsvietenie

Tmavé veci vyžadujú maximálne osvetlenie. V podstate všetky sýte farby majú tendenciu pohlcovať svetlo, takže umiestnenie svetiel je v tomto prípade kľúčové. Do kuchynských skriniek alebo políc môžete pokojne svetlo umiestniť aj dovnútra a vytvoriť tak veľmi štýlové podsvietenie. Pri výbere akejkoľvek farby do interiéru musíte zvažovať celkovú estetiku dizajnu. Nie je to len o doladení, ale aj o zvolení správneho štýlu. Nábytok môžete mať minimalistický, tradičný aj elegantný – to všetko sa k tmavým farbám hodí. Len ho predovšetkým nechajte v jednom štýle. A na záver sme si nechali praktické hľadisko, pretože prvé, čo pri čiernej farbe každému napadne, je to, že na nej vidno odtlačky prstov viac, než na iných farbách. Najideálnejšie je tak voliť materiál, ktorý sa ľahko čistí a udržiava, prípadne si zabezpečiť čistiace prostriedky na čierny nábytok, na ktoré môžete využiť aj naše zľavové kupóny.

www.KuponyZdarma.sk

Nakupujte lacnejšie!