Zariaďovanie novostavby – ako vybrať správny typ podláh do jednotlivých miestností?

30Ako vybrať ten správny typ podlahy do jednotlivých miestností tak, aby to bolo praktické a vydržalo to čo najdlhšie? Keďže do toho investujete nemalé peniaze, tak by ste si mali predtým spraviť poriadny prieskum a informovať sa o tom, ako správne vyberať. Okrem toho vám môže s výberom pomôcť aj tento článok, tak sa poďme na to pozrieť.

Zariaďovanie novostavby – ako vybrať správny typ podláh do jednotlivých miestností? (Foto: pixabay.com)

Podľa jednotlivých miestností

V predsieni, vstupnej hale a chodbe by mala byť podlaha kvalitná a farbu by ste mali vyberať tak, aby na nej nebolo tak vidieť všetku špinu a smeti. Keďže sú to jediné miestnosti v dome, kde ešte chodíte v topánkach, tak sú najviac namáhané. Podlaha by mala byť aj kvôli tomu nenáročná na údržbu a rovnako veľmi odolná. Najviac sa tu teda hodí dlažba. Kamerové systémy okolo domu pomôžu zvýšiť pocit bezpečia.

Do kuchyne sa tiež často dáva dlažba, no ak nemáte podlahové kúrenie, tak vám môže byť neustále zima na nohy. Máte na výber z viacerých odolnejších materiálov jednoduchých na údržbu – korok, linoleum alebo vinyl. Do obývačky sa najviac hodí príjemná drevená podlaha, ktorá dodá miestnosti útulnosť a teplo domova. Častý je aj koberec po celej miestnosti, no to nie je vhodné ku domácim miláčikom a alergikom. Rovnako by to malo byť aj v spálni.

Pri detskej izbe je podlaha veľmi dôležitá, pretože sa deti neustále hrajú na zemi. Mala by byť príjemná, teplá a mäkká. Zároveň by ste sa nemali trápiť s komplikovanou údržbou. Opäť sa hodí vinylová podlaha alebo korok. V kúpeľni je najlepšie zvoliť dlažbu, ktorej používanie je už rokmi overené.

www.KuponyZdarma.sk

Nakupujte lacnejšie!