Výber plota a brány – ktoré parametre sú najdôležitejšie?

Súčasťou stavby domu a zariaďovania jeho okolia je aj výber plotu a brány, ktorou sa dostanete do dvora. Aj keď sa to zdá ako nepodstatná záležitosť, no od plota bude závisieť, koľko budete mať svetla vo dvore a v dome, ako bude váš dvor zabezpečený a či vám bude do dvora z cesty vidno. Ako na správny výber plota?

Výber plota a brány – ktoré parametre sú najdôležitejšie? (Foto: unsplash.com)

Dôležité parametre

Keď sa vyberiete na nákup plota alebo si začnete prehliadať sortiment obchodov na internete, tak vás pravdepodobne prekvapí, koľko rôznych typov, prevedení a materiálov je pri plote možné riešiť.

Dopredu by ste si mali stanoviť, aké sú vaše požiadavky, preferencie a aj rozpočet na túto položku, či hľadáte plný plot, pletivo alebo iný druh oplotenia. Poďme si priblížiť parametre, ktoré sú pri výbere plota dôležité a mali by ste nad nimi popremýšľať.

  • Výška a dĺžka – od výšky plotu bude závisieť množstvo svetla, ktoré vám bude prenikať do záhrady a napríklad aj zabezpečenie. Váš plot by v prvom rade nemal moc vytŕčať od ostatných v okolí. Taktiež zvolenie výšky plota závisí od toho, či sa nachádzate pri frekventovanej ceste alebo v pokojnej časti. Ohľadom výšky plota sú v každej obci určité pravidlá, takže je dobré skontrolovať si aj tie. Dĺžku plota je potrebné vopred odmerať, aby vám vedeli stanoviť cenu.
  • Farba – kvalita povrchovej úpravy je pri životnosti a starostlivosti o plot kľúčová. Čím kvalitnejšia táto farba bude, tým menej sa budete musieť o plot v budúcnosti zaujímať. Čo sa týka odtieňa, tak mal by ladiť k vášmu domu, no zároveň by to nemalo byť nič krikľavé.
  • Typ – Preferujete klasické drevené ploty alebo sa vám páčia kovové či drôtené? Výber je na vás a vašom vkuse, no určite by ste sa mali poradiť s odborníkom, čo by sa k vašej stavbe a oblasti, v ktorej bývate hodilo najviac.

Využívajte zľavy k nákupu! Na stránkach so zľavami v časti https://www.kuponyzdarma.sk/stavebny-material/ nájdete všetky aktuálne platné kupóny, vďaka ktorým ušetríte. Nakúpiť môžete pohodlne online.

www.KuponyZdarma.sk

Nakupujte lacnejšie!