Výber hadice do záhrady – ako rozlíšiť kvalitnú a nekvalitnú hadicu?

Nech už máte väčšiu alebo menšiu záhradu, hadica sa vám tam zíde vždy. Vďaka nej budú rásť rastliny, stromy, kvety a dosiahnete aj vzhľad trávnika ako z časopisu. Ako vybrať hadicu do záhrady tak, aby bola kvalitná a vydržala vám čo najdlhšie? Okrem použitých materiálov je dôležitá aj kvalita spracovania či poddajnosť.

Výber hadice do záhrady – ako rozlíšiť kvalitnú a nekvalitnú hadicu? (Foto: unsplash.com)

Kvalita vs. nekvalita

Ako odlíšite kvalitnú záhradnú hadicu od tej menej kvalitnej? Prvé, čo by malo byť pre vás varovným znamením, je cena. V supermarketoch vás lákajú na hadice za pár eur, no nenechajte sa oklamať a stavte skôr na kvalitu za vyššiu cenu. Ak si kupujete hadicu v záhradnom centre na metráž, tak máte väčšiu istotu, že si vyberáte dobre. Kvalitná záhradná hadica by mala byť primerane poddajná, nemala by vypadávať z príslušných komponentov, nemala by strácať svoje vlastnosti ani po dlhšom čase a mala by bez problémov zvládať aj vyšší tlak vody.

Dôležité parametre

Pri hadiciach je veľmi dôležitým parametrom vnútorný priemer. Ten sa určuje v palcoch a jeden palec je približne 2,5 centimetra. Obľúbenými hadicami sú tie s priemerom 0,5 až 0,75 palca. Užšie hadice sú ľahšie a voda má dostatočný tlak. Hrubšie hadice sú ťažšie a treba s tým pri bežnom používaní rátať. Pri uskladnení tiež zaberá viac miesta. Preteká cez ňu viac vody s menším tlakom.

Dĺžka záhradnej hadice sa pohybuje od 20 do 50 metrov. Záleží hlavne od toho, na čo chcete hadicu používať a koľko metrov potrebujete. Tepelná odolnosť je dôležitá hlavne počas leta, kedy teploty stúpajú vysoko. Zároveň by mali byť odolné aj voči nízkym teplotám. Z hľadiska farby je lepšia priehľadná hadica, ktorá sa tak neohrieva a dlhšie si udrží optimálnu tuhosť. Výhodou tmavej hadice je, že sa v nej voda zohrieva, čo využijete pri napúšťaní bazéna. 

www.KuponyZdarma.sk

Nakupujte lacnejšie!