Správny výber interiérových doplnkov spríjemní vaše bývanie

Príjemné vankúšiky, útulne pôsobiace závesy a záclony, deky, koberce, kožušiny a mnoho iných prvkov vám pomôže doladiť váš domov do dokonalosti. Tak, aby ste sa v ňom cítili príjemne a útulne.

Správny výber interiérových doplnkov spríjemní vaše bývanie
Správny výber interiérových doplnkov spríjemní vaše bývanie (Foto: PR)

Mať štýlovo zariadený dom alebo byt je snom každého z nás. Sú to práve interiérové doplnky, ktoré sa dokážu postarať o nezameniteľnú atmosféru v každom domove. Aby bola dokonalá v každom ročnom období, mali by ste ju pravidelne tematicky obmieňať. Avšak, nie každý má náladu a čas zdobiť interiér niekoľkokrát ročne podľa toho, aké sviatky sa blížia. Riešením je mať univerzálne vybavený byt, alebo dom tak, aby ste sa v ňom cítili dobre a zároveň by vyzeral útulne v lete aj na Vianoce.

Univerzálne interiérové doplnky vytvoria základ interiéru

Nie nadarmo sa hovorí, že v jednoduchosti je krása, však? Skvelou voľbou je univerzálny výber stálych prvkov v interiéri. Zvoľte ich v univerzálnych farbách. A aké stále prvky máme na mysli? Ide o interiérové doplnky ako napríklad dekoračné vankúše, deky, posteľnú bielizeň, plachty či obrusy. Praktické je zvoliť ich v dobre kombinovateľných farbách, tón v tóne – najlepšie v jednofarebných štruktúrach, ktoré dodajú teplo vášmu domovu. Využite bielu, béžovú, krémovú, sivú, hnedú alebo čiernu no môžete ísť aj do trblietok, striebornej, zlatej či medenej farby. Každý má svoju obľúbenú farbu, tak neváhajte a vyberte v jej tónoch doplnky! Pomôžu vám vyčarovať doma príjemnú atmosféru, ku ktorej sa budete radi vracať.

Dolaďte priestor vzormi a farbami

Keď máte domácnosť zariadenú v univerzálnych farbách, je to predsa len trochu nuda. Tú však porazíte veľmi jednoducho. Dajte farby a vzory vašim dekoračným vankúšikom, závesom, obrusom, obliečkam, alebo napríklad kusovému kobercu pod stolom. Pokiaľ chcete celoročné dekorácie, ideálne sú abstraktné alebo konkrétne vzory, bodky, kvety a štvorce. Ak nie ste milovníci vzorov stači siahnuť po farebných štruktúrach, ktorými jednoducho oživíte a oteplíte domov.

Správny výber interiérových doplnkov spríjemní vaše bývanie
Správny výber interiérových doplnkov spríjemní vaše bývanie (Foto: PR)

Máte chuť na pravidelnú zmenu? Doplnky obmieňajte

Ak univerzálnosť nie je nič pre vás, prvky v domácnosti striedajte. Nápadité textílie a ďalšie doplnky dokážu okamžite zmeniť vzhľad interiéru. Doplnky môžete prispôsobiť ročným obdobiam či sviatkom. Vianočné dekorácie vedia vyčariť nádhernú atmosféru. Populárne sú červené, biele, zlaté či strieborné doplnky. Vankúšiky kožušinové, kárované či s motívmi Vianoc. V zimnom období sa aj mimo vianočných sviatkov žiadajú do interiéru pridať kožušiny, pleteniny, sviečky a všetko čo evokuje teplo. V lete naopak prevláda chuť na ľahké a vzdušné textílie s motívmi mora, slnka a rozkvitnutej lúky. K jeseni neodmysliteľne patria zemité farby a farby padajúceho lístia – oranžová, tehlová, horčicovo žltá a tóny hnedej. Na jar sú obľúbené pastelové jemné farby prebúdzajúcej sa prírody. Ak nemáte chuť meniť dekorácie a doplnky podľa ročných období je tu na výber aj niekoľko štýlov – retro, art deko, provensál, klasický či moderný štýl. Je len na vás, aký ráz vdýchnete interiéru, máme však pre vás niekoľko rád.

Osvojte si hlavné dekoratérske zásady

Ľahkosť a vzdušnosť docielite použitím jednofarebných dekoračných tkanín. Originalitu vám zaistia kvetinové alebo geometrické vzory. Ak chcete obmedziť hlučnosť a udržať teplo, použite ťažké textílie. Zaujímavý efekt dosiahnete vrstvením jednofarebných a transparentných látok. Červená farba interiér oteplí, žltá ho rozveselí, modrá a zelená upokojujú, biela či čierna ochladia – no treba pamätať nato, že každá textília či tapeta priestor oteplia už len kvôli svojej štruktúre a objemu.

Text:PR

www.KuponyZdarma.sk

Nakupujte lacnejšie!