Aký obklad použiť na pec, podlahu či komín?

Už prítomnosť pece vytvorí z domácnosti domov, no ak si prajete, aby bolo všetko premyslené do posledného detailu, treba mať na zreteli okrem estetickej stránky i tú praktickú. Keď pec ladí s obkladom komína či podlahy, výsledkom je jednotný dizajn a vaša spokojnosť.

Aký obklad použiť na pec, podlahu či komín
Aký obklad použiť na pec, podlahu či komín (Foto: PR)

Mastencový obklad na peci vás nepopáli

Už ste sa niekedy dotkli bežnej pece na kúrenie? Pravdepodobne bola výsledkom nepekná popálenina. Pri peciach obložených mastencom sa ale báť nemusíte, zvlášť ak máte doma malé deti, ktoré si nenechajú vysvetliť, aby sa vykurovacieho telesa nedotýkali. Mastenec na peci rozloží teplo rovnomerne a postupne ho vypúšťa do priestoru. To znamená, že obkladu sa môžete bez obáv dotknúť alebo si na ňom zohriať ruky, keď prídete uzimení zo sánkovačky. Mastencové obklady ste určite zachytili aj na peciach, ku ktorým je pripojená lavica na relaxovanie. Presne ako v tradičných rozprávkach. Oheň rozohreje mastenec a vy sedíte na príjemne zohriatom kameni, ktorý vás teplom rozmasíruje.

Keď obklad, tak z mastenca

Mastencová pec v sivom odtieni si automaticky žiada doladiť podobne sfarbeným obkladom na komín. A tým najlepším rozhodnutím bude práve voľba mastencového obkladu, ktorý sa farebne i štýlovo prispôsobí peci, no zároveň bude aj veľmi praktický. Prečo? Lebo vlastnosti mastenca ho predurčujú k dokonalosti. Mastencové obklady perfektne vodia a udržiavajú teplo. Ak ich použijete na komín, toto teplo z obkladov sa dostane aj do ovzdušia, ak ich aplikujete na podlahu, výsledkom bude príjemné teplo pod nohami v okolí pece. Veď dobre viete, že pri peci je najlepšie využiť kamenné obklady, ktoré sa jednoducho udržiavajú a sú nehorľavé, napr. v prípade, že by vám na zem spadlo horiace drievko alebo vyletela iskra.

Aký obklad použiť na pec, podlahu či komín
Aký obklad použiť na pec, podlahu či komín (Foto: PR)

Sauny, kúpeľne i domácnosti s podlahovým vykurovaním obklady z mastenca milujú

Obklady z mastenca môžu vyzerať rôzne, ako mozaika tvorená zo štvorcov, z obdĺžnikov, zo šesťuholníkov či z nepravidelne tvarovaných kameňov, môžu mať povrch hladký alebo štruktúrovaný, jednoducho presne taký, aby sa mastencový obklad hodil na komín, pec alebo vašu podlahu. V súčasnosti je preferovaný i v domácnostiach s podlahovým vykurovaním, lebo sa dokáže rýchlo nahriať a teplotu si udržať. V kúpeľni či saune okrem toho, že zahreje pri strete s holou pokožkou, je vyhľadávaný aj pre protišmykové vlastnosti. Imidž interiéru si teda nemusíte kaziť rôznymi protišmykovými podložkami z gumy, postačí vám elegantná pomoc z prírody. Mastencové obklady veľa druhým napovedia o vašom dobrom vkuse.

Text:PR

www.KuponyZdarma.sk

Nakupujte lacnejšie!