Posvieťme si na svietidlá do obývačky

Svietidlá v našich domovoch už dávno nezohrávajú len praktickú úlohu. Pri ich výbere je čoraz väčší dôraz kladený hlavne na estetickú či dekoračnú stránku. Zavesiť do obývačky jedno stropné svietidlo či rozmiestniť bodové svetlá po celej ploche stropu je nielen nepraktické a nemoderné, no hlavne vo väčších priestoroch nepostačujúce. Trendy moderného osvetlenia prajú kombináciám viacerých druhov svetiel umiestnených tak, aby nasvecovali miestnosť zaujímavo a hlavne dostatočne a účelne.

Posvieťme si na svietidlá do obývačky
Posvieťme si na svietidlá do obývačky

Aké svietidlá teda do obývačky zvoliť – stropné či bodové?

Osvetliť menší priestor obývačky či iného obytného priestoru by až taký veľký problém nemal byť. Ale vhodne osvetliť súčasný moderný koncept otvorených priestorov – tak to už dá trochu zabrať. Keďže plochy v nich nie sú delené žiadnymi stavebnými prvkami, je na nás, ako dokážeme vymedziť jednotlivé priestory obývačky, kuchyne či jedálne. A tu sa priam núka možnosť vymedzenia týchto priestorov pomocou osvetlenia. V obývačke docielime najlepší efekt kombináciou stropného svietidla s vhodne zabudovanými bodovými svetlami. Ak dosiahneme dopad svetla pod čo najužším uhlom, jednotlivé osvetlené plochy a prvky v priestore budú vyzerať efektne a zaujímavo, ale v nich bude dostatok svetla aj na praktické činnosti. Stredobodom obývačky zostane aj naďalej dominantný luster či iné stropné svietidlo, a naše rodinné skvosty či umelecké diela dostanú pomocou bodových svetiel úplne iný rozmer.

Pomocou vhodne zvoleného svietidla dokážeme meniť atmosféru v našich obývačkách

Áno, nielen hudbou, farbami, ale aj kombináciou rôznych druhov svietidiel dokážeme meniť atmosféru v našich obývačkách. Ak pracujeme alebo naša činnosť vyžaduje viac svetla, zvolíme intenzívnejšie osvetlenie. Tu sa otvára priestor pre veľké stropné svietidlá či lustre, ktoré dokážu centrálnu časť našej obývačky dostatočne osvetliť a naštartovať naše zmysly na lepšie vnímanie a sústredenie. Ak sa však potrebujeme dostať do oddychového módu, na rad sa dostávajú bodové svetlá či rôzne stojace lampy a lampičky. Rôznou intenzitou osvetlenia dokážeme tak isto podtrhnúť dôležitosť jednotlivých prvkov zariadenia, obytných zón a zosúladiť ich tak do jedného kompaktného, nerušivého celku.

Svietidlá v obývačke tiež podliehajú módnym trendom

Aj keď si to možno niekedy ani neuvedomujeme, módna revolúcia veľmi výrazne zasiahla aj do interiérového osvetlenia. Naše obývačky disponujú oveľa väčším množstvom svietidiel ako kedysi, a napriek tomu sme v úspore energie podstatne lepší ako v minulosti. Trendy osvetlenia jednotlivých zón a priestorov v bytoch je teda otázkou módy a najnovších trendov, ale hlavným zámerom dizajnérov je tiež efektivita. Vybrať si do svojej obývačky krásny, veľkolepý dizajn osvetlenia nemusí byť pre každého vždy cenovo prijateľné. V predajni Svietidlá Casca však vedia, že krásne nemusí byť zároveň nedostupné. Rôznorodosť lámp, lustrov, bodových svetiel či stropných svietidiel od tých najjednoduchších až po robené na zákazku len dokazuje, že si máme z čoho vyberať. Stačí správny plán, výber spoľahlivého obchodného partnera, ktorý sa dokáže v labyrinte osvetlenia pohybovať s ľahkosťou a profesionalitou, a naše domovy budú zase o krôčik bližšie k dokonalosti.

Text:PR

www.KuponyZdarma.sk

Nakupujte lacnejšie!