Vyberte si vhodné dvere do interiéru

Keď už všetko v byte vonia novotou, ešte treba doriešiť otázku dverí. Určite viete, že mať v dome interiérové dvere je podmienkou jeho skolaudovania, no aj keď ide o povinnosť, ich výber by vám nemal robiť starosti, najmä ak ste z okolia Trnavy.

Vyberte si vhodné dvere do interiéru
Vyberte si vhodné dvere do interiéru (Foto: PR)

Interiérové dvere, ktoré ladia

Tak ako si vyberáte nábytok podľa určitej predstavy a dlho premýšľate nad štýlom domácnosti, by ste nemali zanedbať ani výber ideálnych interiérových dverí. Sú totiž poslednou bodkou, ktorú treba v byte alebo dome doplniť, aby bol výsledok dokonalý. Rekonštrukcie i novostavby sa jednoducho bez nových dverí nedajú ani predstaviť. Otvorené priestory sú síce moderné, no človek predsa len potrebuje istú dávku súkromia. To platí najmä pre spálne a študentské izby, kúpeľne, prípadne pracovne, aby ste neboli vyrušovaní. Ako dvere zladiť s podlahou a nábytkom? K bielym a šedým druhom podláh pristanú biele alebo prírodné farby, ako je piesková, béžová, svetlohnedá. Napriek tomu sa vám tmavé dvere zdajú praktickejšie? Tak ich hneď nezatracujte, interiér bude pôsobiť luxusným dojmom práve vďaka veľkému kontrastu. Ak vlastníte hnedú podlahu (napr. dubovú), veľmi dobre pri nej vyniknú najmä tmavé dvere (wenge), ale netreba sa báť ani svetlohnedých odtieňov. Tmavej podlahe biele dvere príliš nepristanú, ale sú dobrou voľbou, ak je miestnosť malá. Biele alebo dokonca sklenené interiérové dvere ju nádherne presvetlia. Samozrejme, všetko záleží aj od farby stien či farby a štýlu nábytku.

Cestou do Trnavy…

Rekonštrukcia alebo stavba domu je drahá záležitosť, avšak šetriť na interiérových dverách sa neoplatí. To vám povedia v každej dobrej predajni. Ak budete mať cestu do Trnavy, zastavte sa v predajni Lupacentrum v Špacinciach a informujte sa o jednotlivých druhoch dverí. Kedy voliť celosklenené dvere, kedy protipožiarne dvere, a aký je rozdiel medzi laminátovými a fóliovanými interiérovými dverami? Rozdiely nájdete napr. v schopnosti zachovať si farby či odolávať vode či mechanickému poškodeniu. Laminátové interiérové dvere sú dostatočne odolné, aby sa na ne neodtlačil každý škrabanec. Sú vhodné do kuchýň aj kúpeľní a takmer na nerozoznanie od drevených dverí, napr. i svojou štruktúrou. Cenovo dostupnejšie sú fóliované dvere, ktoré i napriek menšej odolnosti charakterizuje moderný vzhľad, ľahká údržba či stálofarebnosť. Celosklenené interiérové dvere vám predajcovia odporučia najmä do tmavých alebo komerčných priestorov a môžu byť ozdobené zaujímavými vzormi. Zájdite si cestou do Trnavy nájsť vhodné dvere za super ceny.

Text:PR

www.KuponyZdarma.sk

Nakupujte lacnejšie!