Tepelné čerpadlá bodujú stále viac – preskúmajte ich aj vy!

Tepelné čerpadlá, ktoré získavajú zdroj na výrobu energie zo zeme, vzduchu alebo vody a šetrí prírodu, sú stále viac žiadané pre rodinné, bytové domy, rekreačné zariadenia aj firemné areály. Uplatnia sa vo všetkých klimatických podmienkach a typoch objektov. V Nemecku si ich kupuje už takmer polovica majiteľov novostavieb a ich obľuba rastie aj u nás.

Tepelné čerpadlá bodujú stále viac - preskúmajte ich aj vy!
Tepelné čerpadlá bodujú stále viac – preskúmajte ich aj vy! (Foto: ivt.sk)

Tepelné čerpadlá sú prakticky bezobslužné zariadenia mnohých typov, slúžiace na vykurovanie, klimatizáciu a ohrev vody. Na rozdiel od uhlia, dreva, elektriny či zemného plynu vykazujú po celú dobu svojej prevádzky nízke prevádzkové náklady. Zvlášť úsporné sú tepelné čerpadlá typu zem/voda. Navyše tepelné čerpadlá môžu vykurovať aj budovy s veľmi nízkou energetickou náročnosťou – jediné, na ktoré sa budú po roku 2021 vydávať stavebné povolenia.

Predstihujú aj solárne panely alebo veterné elektrárne

Tepelné čerpadlá predstihujú aj zdroje obnoviteľnej energie ako solárne panely alebo veterné elektrárne, ktoré sa bohužiaľ často stretávajú s kolísaním vyrobeného množstva energie. Tým, že čerpadlá neovplyvňuje slnečné žiarenie či sila vetra, dodávajú domácnostiam a firmám požadované množstvo energie po celý rok vyvážene.

Rastie tiež technická úroveň a zdokonaľujú sa záruky

Výhodou je aj dlhá životnosť tepelných čerpadiel, bežne viac ako 20 rokov. Prieskumy sa pritom vzťahujú k zariadeniam inštalovaným v 90. rokoch 20. storočia. Súčasné čerpadlá sú ešte lepšie, efektívnejšie a
spoľahlivejšie, pretože prechádzajú neustálym vývojom.

Zdokonaľujú sa aj záruky danej dlhoročnými výrobcami a naozaj dobré tepelné čerpadlá označuje Európska značka kvality Q. Vďaka nej si môžete byť istí, že udávané parametre výkonu, vykurovacieho faktoru a hlučnosti tepelného čerpadla sú pravdivé, v krajine predaja je k dispozícii servisná sieť a najmenej ďalších 10 rokov a náhradné diely.

Tepelné čerpadlo môže byť aj pre vás pohodlnejšia a lacnejšia náhrada súčasného vykurovania. Informujte sa u odborníkov, ktorý typ najlepšie vyhovie vašim individuálnym potrebám.

Text:PR

www.KuponyZdarma.sk

Nakupujte lacnejšie!