Moderné lustre nepotešia len romantikov

Nazdávate sa, že bodové alebo zapustené svietidlá sú tou najlepšou voľbou, ak chcete vdýchnuť obydliu moderného ducha? Lustre však netreba hneď odpisovať, nájdete medzi nimi všelijakých krásavcov, ktorí štýl bývania úžasne doladia.

Moderné lustre nepotešia len romantikov
Moderné lustre nepotešia len romantikov (Foto: PR)

Nájdite lustrom vhodné miesto

Nielen nábytok a textílie robia domov domovom. Myslite na to, že vhodne navrhnuté osvetlenie sa vo veľkom dokáže postarať o to, ako sa budete cítiť, či práve stolujete, relaxujete, alebo pracujete. Jedným zo spôsobov, ako docieliť wow efekt hneď pri vstupe do miestnosti, je vybaviť ju nápaditým lustrom, ktorý priam udrie do očí. Pozor však, aby neudrel aj do hlavy. Pri výbere lustra je vždy potrebné myslieť na to, či nebude v priestore prekážať pri pohybe, práve preto sa lustre najčastejšie vyberajú do miestností s vyššími stropmi alebo sa aplikujú napr. nad pracovný ostrovček, nad kuchynský či barový stôl. Ak nedokážete nájsť vhodnú dĺžku lanka, hľadajte také, ktoré sa dá skrátiť, napríklad odstránením očka z retiazky a pod. Závesné svietidlá dokážu výrazne zatraktívniť obydlie, to však platí iba v prípade, že nájdete vhodný typ. Príliš malý luster vo veľkej miestnosti by pôsobil groteskne, preto sa pri nákupe vždy pozrite aj na rozmery svietidla.

Lustre do každej miestnosti

Pri výbere vhodného lustra treba brať ohľad na štýl bývania, príp. na charakter jednotlivých miestností. Pokiaľ si vyberáte luster do pánskej obývačky, môžete hľadať moderné modely s chrómovými alebo niklovými prvkami bez špeciálnych ozdôb, ktoré potom zladíte s ostatnými dekoráciami v miestnosti. Trendové sú stále romantické kryštálové lustre alebo jednoduché stropné svietidlá, ktoré upriamujú pozornosť na samotné žiarovky. Obývačka by mala byť dostatočne osvetlená, pretože v nej prijímate svoje návštevy. I do detskej izby je vhodné voliť lustre s dostatočnou svietivosťou a štýl možno prispôsobiť detskému obyvateľovi. Ak však nemáte v pláne meniť svietidlá každú chvíľu, vyberte do detskej izby lampu, ktorá bude nadčasová aj o pár rokov. V spálni netreba pútať pozornosť honosným lustrom, na vytvorenie nálady postačia nástenné svietidlá, nočné lampy či lampy na nožičkách. Do kuchyne sa aplikujú lustre, ktoré navodia útulnú atmosféru, najčastejšie s teplým svetlom. Nad jedálenský stôl sa skvelo hodia rustikálne lustre alebo lustre pozostávajúce z dvoch a viacerých tienidiel visiacich vedľa seba v rade.

Text:PR

www.KuponyZdarma.sk

Nakupujte lacnejšie!