Interiérové dvere moderných ľudí

Hoci hitom súčasnej architektúry je práve otvorený koncept, niektoré miestnosti si bez interiérových dverí jednoducho predstaviť nedokážeme. Je krásne, ak rodina trávi svoj čas spolu, nech už ide o prípravu jedla, alebo oddych. Intimitu niektorých priestorov je však dobré nechať za zatvorenými dverami.

Interiérové dvere moderných ľudí
Interiérové dvere moderných ľudí (zdroj: komerčný článok)

Za interiérovými dverami sa ukrýva mnoho tajomstiev

Dvere boli odjakživa akási pomyselná bariéra, ktorá striktne oddeľovala jednotlivé priestory v dome. A hoci súčasné trendy myšlienku existencie interiérových dverí tak celkom nezavrhli, ich počty sa v domoch výrazne zredukovali. Stále sú však priestory, kde je ich prítomnosť vítaná, dokonca niekde až nevyhnutná. Predstavme si napríklad rodičovskú spálňu, ktorá by bola súčasťou moderného otvoreného konceptu. Žiadne dvere, žiadne súkromie a všetka pozitívna energia by sa rozletela po celom dome. Aj kúpeľňa či toaleta by bez dverí pôsobila dosť nezvyčajne. No asi najväčší význam majú dvere v detských a študentských izbách. V priestore, kde sa formuje malá detská duša a ktorý je plný tajomstiev, interiérové dvere jednoducho byť musia. Okrem toho, že dvere plnia funkciu ochrany nášho súkromia, sú tiež istým estetickým, často až dizajnovým prvkom našich interiérov. Vhodné prevedenie, materiál a ich povrchová úprava dokážu priestor správne doladiť a zútulniť. Interiérové dvere tak vždy boli, sú a pravdepodobne ešte aj dlho budú neoddeliteľnou súčasťou bytového dizajnu.

Z množstva variantov interiérových dverí si vyberie každý

Tak ako všetky stavebné súčasti, aj interiérové dvere prešli dlhú cestu svojho vývoja. Okrem tradičných drevených dverí tu máme celú škálu rôznych materiálových, ale tiež funkčných prevedení. Laminátové či fóliované dvere dnes môžeme nájsť nielen v priestoroch obytných, ale tiež v administratívnych či kancelárskych. Svojím dizajnom a povrchovou úpravou sa dokážu prispôsobiť takmer každému typu interiéru a dokonale dotvoriť jeho štýl a funkčnosť. Moderný interiér bude zaliaty slnkom aj vďaka celoskleneným dverám, ktoré každý priestor ešte viac opticky zväčšia. Posuvné systémy dokážu vdýchnuť dverám celkom nový šmrnc a vykúzlia tak aj z obyčajných dverí veľmi vkusnú súčasť interiéru.

Moderné interiérové dvere sa dokážu adaptovať naozaj do každého prostredia, každému štýlu a využitiu. Nepriehľadné alebo presklené, klasické alebo posuvné, každé z nich sú jedinečné a originálne. Ich úlohou už dávno nie je len zabezpečenie súkromia členov rodiny. Podieľajú sa na celkovom dizajne interiéru, často sú dominantou priestoru, ale tiež našou pýchou.

Komerčný článok

www.KuponyZdarma.sk

Nakupujte lacnejšie!