Plánujete vymeniť obklad v kúpeľni alebo kuchyni?

Na kúpeľňu a toaletu neexistuje lepšia úprava ako keramická dlažba. Je odolná voči vlhkosti, mechanickému poškodeniu a agresívnym čistiacim prostriedkom. Rozsah moderných keramických dlaždíc je ale tak rozmanitý, že nad dizajnovými možnosťami kúpeľne je možné premýšľať takmer do nekonečna.

Plánujete vymeniť obklad v kúpeľni alebo kuchyni?
Plánujete vymeniť obklad v kúpeľni alebo kuchyni? (Foto: unsplash.com)

Vďaka dostupným a cenovo prijateľným materiálom je obklad týchto priestorov potom jednoduchý aj pre bežného laika. Vyžaduje si to ale dôkladnú prípravu a dodržiavanie technologických postupov s vlastnosťami dobrých epoxidových škárovačiek a iných tesniacich materiálov, zabraňujúcich prenikaniu vlhkosti a vody do stien a muriva.

Pravidlá výberu správneho obkladu

Po prvé, mali by ste zvážiť dizajn kúpeľne a jej veľkosť. Keramické dlaždice sa líšia v mnohých ukazovateľoch, takže to s nimi nebude vôbec náročné. Potrebujete ale myslieť na niekoľko dôležitých vecí:

  • konfiguráciu;
  • veľkosť;
  • farbu;
  • textúru;
  • a hrúbku obkladu.

Veľmi dôležitým bodom sú vlastnosti týchto materiálov, ktoré poskytujú najvyššiu pevnosť, kvalitu textúry povrchu, farbu, lesk alebo matnosť a iné ďalšie dôležité ukazovatele.

Môžete aj kombinovať

Neexistujú takmer žiadne prísne pravidlá týkajúce sa kombinácie jednotlivých prvkov konkrétnych dlaždíc, hlavnou vecou je, že návrh dekorácie stien by mal byť robený s chuťou. Často sú steny zdobené svetlými dlaždicami v hornej časti a tmavo v dolnej časti, pričom hranica farebného prechodu sa delí so špeciálnou dlaždicou.

Funkcie týchto prechodov v kuchyni si môžete poistiť aj novými cementovými špárovačkami, ktoré sú vysoko odolné a poslúžia aj v exteriéri alebo v veľkom bazéne.

Veľmi žiadané sú aj keramické dlaždice, ktoré imitujú prírodný kameň travertín, pretože dobre slúžia na vytvorenie jedného uceleného priestoru, v ktorom sa budete cítiť ako v kúpeľoch.

Navyše pôsobí takýto obklad veľmi luxusne, čo si určite zamilujú aj majitelia menších kúpeľní. S ďalšími dekoráciami a veľkými zrkadlami potom vytvoríte v tomto priestore nádhernú oázu pokoja.

Text:PR

www.KuponyZdarma.sk

Nakupujte lacnejšie!