Prečo uprednostniť realitnú kanceláriu pred samopredajom domu?

Predaj nehnuteľnosti je vždy citlivá udalosť v živote každého z nás. Je preto dôležité k tomu pristúpiť zodpovedne a dopredu si dôkladne premyslieť všetky kroky. Pokiaľ si chcete v tomto smere ušetriť starosti, je preto rozumným riešením zveriť túto záležitosť realitnej kancelárii. Nemusíte tak tráviť čas prípravou inzercie a nekonečnými prehliadkami vašej nehnuteľnosti s potenciálnymi záujemcami. Je tu však ďaleko viac benefitov, ktoré prostredníctvom realitnej kancelárie získate. O čo presne ide?

Prečo uprednostniť realitnú kanceláriu pred samopredajom domu?
Prečo uprednostniť realitnú kanceláriu pred samopredajom domu? (Foto: amazonreality.sk)

Pokiaľ chcete predať dom a spomenie sa pritom možnosť realitnej kancelárie, tak si určite väčšina z nás predstaví automaticky nižší zisk z predaja. V skutočnosti je však často situácia presne opačná a hlavne je tu možnosť vyhnúť sa všetkým rizikám, ktoré súvisia s predajom a prepisom nehnuteľnosti.

Na trhu s nehnuteľnosťami v Košiciach, Bratislave ši iných krajských mestách pritom existuje mnoho rokmi overených realitných kancelárií s množstvom spokojných zákazníkov. Jednou z nich je napríklad Amazon Real Studio Košice, s komplexnými služby ako pre kupujúcich, tak i pre predávajúcich klientov – sprostredkovanie predaja, právny servis, vyhotovenie kúpno-predajnej zmluvy a mnohé iné. Aké ďalšie výhody vám teda prinesie predaj nehnuteľnosti prostredníctvom realitnej kancelárie?

Garancia odbornosti

Aj v prípade, že nepredávate nehnuteľnosť po prvý krát, skúsený realitný maklér určite disponuje hlbšími znalosťami o zákonitostiach a nových trendoch vývoja realitného trhu v danej oblasti. Pri predaji vašej nehnuteľnosti tak môže svoje rokmi získané skúsenosti zúročiť.

Realitná kancelária tak nie je iba sprostredkovateľom obchodu, ale zároveň je aj užitočným poradcom, s ktorým môžete riešiť každý problém počas celého procesu predaja vášho domu.

Garancia bezpečnosti

Pokiaľ pri predaji nehnuteľnosti urobíte chybu, tak tá vás v konečnom dôsledku môže stáť nemalú sumu peňazí, prípadne sa už nebude dať vôbec napraviť. I z tohto dôvodu je predaj prostredníctvom realitnej kancelárie bezpečnejší.

Veľkou výhodou tiež je, že si nemusíte hľadať odhadcu, advokáta či daňového poradcu zvlášť, všetky tieto služby dostanete v jednom balíku a na jednom mieste. Kvalitná realitná kancelária má totiž prostriedky a kvalifikovaných odborníkov, ktorí vám pomôžu vybaviť všetko, čo sa týka predaja nehnuteľnosti bez toho, aby ste museli čokoľvek riešiť sám.

Kvalifikovaný odhad ceny nehnuteľnosti

Každý predajca má jasnú predstavu o tom, koľko by chcel za svoju nehnuteľnosť dostať. No žiaľ nie vždy musí byť táto predstava aj reálna. A to samozrejme môže byť problém, pretože stanovenie správnej predajnej ceny nehnuteľnosti je kľúčovým predpokladom úspešného predaja.

Realitný maklér, ktorý sa špecializuje na určitú lokalitu, pozná trh s nehnuteľnosťami v danej oblasti a preto vie aj presne stanoviť cenu, ktorú môžete získať predajom. Dokonca vám dokáže stanoviť cenové rozpätie, pretože aj on má rovnaký cieľ ako vy – predať nehnuteľnosť za čo možno najvyššiu cenu a v čo najkratšom čase.

Profesionálna prezentácia nehnuteľnosti

Inzerát na realitnom portáli alebo v novinách ešte nie je zárukou úspešného predaja. Realitná kancelária vám dokáže pripraviť profesionálnu prezentáciu vašej nehnuteľnosti, ktorá už na prvý pohľad dokáže upútať pozornosť potenciálnych záujemcov. Navyše budete môcť nahliadnuť aj do jej internej databázy záujemcov či ďalších inzerátov.

Príprava a realizácia prehliadky so záujemcom

V realitnej kancelárie dobre vedia, ako pripraviť nehnuteľnosť tak, aby záujemcov oslovila. Na rozdiel od samopredaja tu idú emócie bokom, čo vám umožní pozrieť sa na vašu nehnuteľnosť očami kupujúceho. Dostanete tak poradenstvo v zmysle čo by bolo dobré v dome odstrániť, alebo kde je možné zmierniť určité nedostatky. A čo je dôležité, dozviete sa ako vyzdvihnúť prednosti vašej nehnuteľnosti. Na jednanie so záujemcom tak budete ďaleko lepšie pripravení.

Žiadne starosti s kúpno-predajnou zmluvou

Podpis zmluvy nesie so sebou vždy isté riziká. Pokiaľ sa chcete vyhnúť stresu a obavám, aby ste náhodou nepodpísali nevýhodnú zmluvu, tak je lepšie zveriť vypracovanie zmluvy advokátovi, ktorý spolupracuje s realitnou kanceláriou. Vyhnete sa prípadným prieťahom na strane kupujúceho a rovnako si zaistíte bezpečný prevod finančných prostriedkov ako i prevod vlastníctva na nového majiteľa.

Na záver treba spomenúť, že dobrá realitná kancelária vám v rámci svojich služieb zabezpečí aj advokátnu úschovu, podanie návrhu na vklad do katastra nehnuteľností, vypracuje podanie daňového priznania, zabezpečí výpis listu vlastníctva a poskytne mnohé ďalšie služby, ktoré zvyšujú komfort a bezpečie ako predávajúceho tak i kupujúceho.

V prípade, že sa zaujímate o reality v Košiciach, neváhajte sa obrátiť na spomínanú realitnú kanceláriu Amazon Real Studio Košice s vyše 20-ročnými skúsenosťami. Viac informácií nájdete na ich webe https://www.amazonreality.sk/.

Text:PR