Ako vyčistiť rúru na pečenie? Využite ocot či prášok na pečenie

Stečená mastnota, popadané a upečené jedlo na uhoľ a mastná mriežka. Aj tak môže vyzerať špinavá rúra a asi každý z nás si takú vie predstaviť. Niekedy je ale veľmi ťažké odstraňovať pripečenú mastnotu a potraviny. Ako ju vyčistiť tak, aby ste ju nemuseli drhúť pol dňa?

Ako vyčistiť rúru na pečenie? Využite ocot či prášok na pečenie
Ako vyčistiť rúru na pečenie? Využite ocot či prášok na pečenie (Foto: unsplash.com)

Zjednodušte si to

Aby sa vám čistila rúra jednoduchšie, skúste si trošku dopomôcť. Ako prvé môžete vybrať rošt, ktorý vyčistíte osobitne a s ním všetky nádoby a plechy. Trik na to, ako jednoduchšie vyčistiť mastnotu je, že dáte predom do rúry pekáč s horúcou vodou a necháte ho tam približne 15 minút. To pomôže na lepšie rozpustenie mastnoty.

Ak ju máte už veľmi znečistenú, rúru môžete zapnúť na 50 až 70 stupňov, aby šla mastnota dolu jednoduchšie a výsledok bol zas o niečo lepší. Čistiace prostriedky na rúru, ktoré kúpite bežne v drogérií nechajte pôsobiť na daných miestach aspoň 30 minút.

Domáce čistiace prostriedky

Asi najúčinnejší z babských receptov je pasta zo sódy bikarbóny a octu, no je to časovo náročné. Večer ju natriete na mastnotu a ráno by sa mala špina dať jednoducho zotrieť. Ďalším z receptov, ktoré môžete vyskúšať je prášok do pečiva, kde vnútro rúry posypete a nalejete na to trochu vody. Taktiež to necháte pôsobiť aspoň 8 hodín a potom jednoducho zotriete.

www.KuponyZdarma.sk

Nakupujte lacnejšie!