6 osvedčených rád, ako na poriadok v skrini

Triediť, používať vrecia na oblečenie, darovať niečo, čo už nenosíte na miestnu charitu. To zahŕňa oblečenie, ktoré už nie sú v móde, už nie sú IN, alebo ste ich nenosili pre rôzne dôvody už dlhšie ako rok. Tieto kúsky oblečenia musia ísť preč, zaberajú len miesto v skrini. Tiež sa zbavíte tých opotrebovaných kúskov, ktoré už nenosíte nikam.

6 osvedčených rád, ako na poriadok v skrini
6 osvedčených rád, ako na poriadok v skrini
  • 1. Usporiadajte svoje oblečenie vždy podľa sezóny. Ak máte vysokú skriňu s niekoľkými radmi závesných tyčí, hlavné miesto dajte šatám aktuálnej sezóny, tie ostatné dajte nižšie alebo vyššie, tie nemusia byť po ruke.
  • 2. Kategorizujte oblečenie podľa účelu na oblečenie do práce, na rôzne príležitostné chvíle, na studené alebo horúce počasie a na formálne oblečenie.
  • 3. Uložte šatky na ramienka alebo do stojana a opasky a kravaty na ramienka alebo regály.

.

  • 4. Použite botník, aby boli aj topánky organizované. Staré krabice od topánok vyhoďte, len zaberajú miesto. Ak je vaša skriňa malá, nemusíte mať každý pár topánok vo vašom šatníku celoročne, nechajte v ňom len sezónnu obuv.
  • 5. Primontujte háčiky na vnútro dverí skrine pre zavesenie klobúkov a kabeliek.
  • 6. Skladujte svoje oblečenie, ktoré chcete uložiť, ideálne pomocou vákuových vriec. Tieto vaky uložia veľa oblečenia na skladovanie ktorého vám bude stačiť minimum miesta. Takže sa oveľa jednoduchšie zmestia pod posteľ alebo do skrine.

Čo sa týka skladovania oblečenia, uložte len oblečenie, ktoré si myslíte, že bude ešte nosiť. Kúsky, ktoré nepotrebujete môžete darovať rodine, známym alebo charite, ak ešte majú podľa vás pre niekoho využitie. Ak nie, môžete z nich spraviť napríklad handry na čistenie.