Prečo sa rozhodnúť pre kúpu bytu v novostavbe

Rozmýšľate, či si kúpiť nový byt v novostavbe alebo radšej siahnuť po staršom byte? Myslíte si, že novostavba je pridrahá alebo prináša ďalšie nevýhody, oproti staršiemu bytu? Povieme vám, prečo je nový byt lepší a aké má výhody, ktorých je rozhodne viac ako dosť.

Prečo sa rozhodnúť pre kúpu bytu v novostavbe

Podľa odborníkov sú novostavby lepšou investíciou. Pýtate sa prečo? Ak si kúpite byt v novom paneláku, tak cena je aj po 20-tich rokoch stále vysoká, zatiaľ čo starší byt má cenu už oveľa menšiu, pretože je starší a klesá mu jeho životnosť. Za pomerne rovnaký peniaz si preto môžete zvoliť rovno nový byt. Hlavne ak hľadáte byty na predaj v Bratislave, výber je pomerne veľký. Pre novostavby Bratislava je stále dopyt a preto aj developeri budujú nové byty na predaj.

Ak vás nepresvedčila cena, mali by to byť jeho ďalšie výhody. Nové byty sú pekné na nielen pohľad, sú zateplené, tak aj úspornejšie s nižšími nákladmi a veľmi dlho tam nič meniť nemusíte. Ak však kúpite starší byt v starom paneláku, tak sa nevyhnete zatepleniu a rekonštrukcii spoločných priestorov, ktoré stoja nemalé peniaze. To má len máloktorá staršia bytovka za sebou a vy s tým musíte počítať.

Prečo sa rozhodnúť pre kúpu bytu v novostavbe

Pri novostavbách sú vaše náklady nižšie a máte lepší prehľad vo výdavkoch. Materiály, z ktorých sú nové byty vyrobené vám šetria na kúrení, vode či elektrine. Okolo našej novostavby je stále čisté. Pýtate sa prečo? Samozrejme, musíte si trošku priplatiť, no nikdy sa nebudete zaujímať o to, či je tráva pokosená alebo kto upratuje chodby. Všetko je už vyriešené za vás. Toto je už čoraz častejší trend pri nových developerských projektoch.

Podľa nového zákona musí mať každá novostavba bezbariérový prístup. To isto oceníte ak máte v rodine vozíčkara alebo malé dieťa v kočíku. Hlavne v Bratislave je momentálne veľký výber nových bytov. Taký Finep.sk má v ponuke rôzne novostavby a spoločnosť za svoju vysokú úroveň poskytovaných služieb získala v roku 2010 ocenenie Developer roku. Ich byty sa nachádzajú v pokojnej oblasti v plnou občianskou vybavenosťou.

Text a foto: PR