Ako získať viac odkladacieho priestoru

Nikdy nemáte dostatok miesta pre vaše šaty, hračky alebo iné bežné veci? Nebojte sa, nie ste sami. Neskutočné množstvo nových vecí spôsobuje, že na tie staré proste nie je miesto a vzdať sa ich nikto nechce alebo to robí nerád. Nevyhadzujte veci, ktoré máte radi, radšej si prečítajte tieto rady ako na viac úložného priestoru.

Ako získať viac odkladacieho priestoru
Ako získať viac odkladacieho priestoru

Kuchyňa

Koreničky si môžete vytvoriť veľmi jednoducho zo zaváraninových pohárov. Potom ich vrchnáky jednoducho pripevnite na spodok nejakej poličky a hneď získate viac priestoru.

Ak neviete kam dať saponát a rôzne iné prostriedky na čistenie zaobstarajte si vysúvacie skrinky pod kuchynský drez. Tak budú vždy po ruke.

Tiež si môžete zakúpiť vysúvaciu skrinku kam umiestnite svoje potraviny a zasuniete ju napríklad medzi stenu a chladničku.

Obývačka

Ak máte možnosť využiť výšku priestoru, neváhajte a inšpirujte sa šikovným odkladacím priestorom pod stropom, tak že tam zabudujete zostavu zo skriniek. Okolo televízora to pôsobí veľmi moderne a trendy.

Hoci je momentálne v móde jednoduchý a nízky nábytok, ak potrebujete nové priestory na odkladanie, trendy musia ísť bokom. Vysoká skriňa alebo police budú v tejto miestnosti nevyhnutnosťou. 

Kúpeľňa

Okrem klasickej skrinky s priehľadnými dvierkami využite aj priestor nad umývadlom. Je len na vás, či si zvolíte otvorené police, alebo uzatvorenú skrinku so zrkadlom. Ak si vyberiete otvorené police, rátajte s častým utieraním prachu.

Bola by to naozaj škoda, keby ste nevyužili voľný priestor pod umývadlom. Ak ste ešte neobjavili vyhovujúcu skrinku, vyrobte si praktický záves. Okolo umývadla upevnite konštrukciu, na ktorú zaveste jednofarebný záves s vreckom.

Spálňa

Pod posteľou sa skrýva veľa skladovacích možností, či už využijete posteľové zásuvky, trendové pletené koše alebo plastové krabice. Je len na vás, ako sa rozhodnete, no každá z možností podčiarkne dizajn a estetiku postele, a navyše vám ušetrí kopu miesta.

Ako úložný priestor môžete využiť aj predné čelo postele, čo bude pôsobiť vizuálne dobre, a navyše spĺňa svoj praktický účel. Návrhári vytvárajú veľa funkčných a ergonomických nábytkov na ukladanie všetkého, čo by ste v spálni chceli mať.

Rovnaké spôsoby môžete použiť aj v detskej izbe alebo v ďalších miestnostiach. Tak smelo do toho, aby ste nemuseli vyhadzovať to, čo máte radi. Získate tak viac odkladacích miest pre vaše veci a schováte tak možno to, čo sa nepatrí ukazovať len tak každej návšteve. Ak sa chystáte na kúpu nového nábytku, pozrite zľavy a zľavové kódy na KuponyZdarma.sk, ktoré vám pri nákupe cez internet môžu ušetriť nemalé peniaze pri nákupe v obľúbených obchodoch.

Foto: ilustračné