Ako na znalecký posudok?

Vlastné bývanie je určite snom každého z nás. Na Slovensku nie je veľmi obľúbená a využívaná možnosť nájomného bývania a ak to tak je tak sa väčšinou jedná o dočasné riešenie. Po nájdení toho pravého bytu nasleduje náročná etapa a tou je získanie peňazí na financovanie takéhoto bývania.

Ako na znalecký posudok?
Ako na znalecký posudok? (Zdroj: expresnyposudok.sk)

Veľká väčšina financovania na Slovensku sa rieši pomocou hypotekárneho úveru. Jedná sa o bankový úver ktorý za ktorý sa ručí samotnou nehnuteľnosťou na ktorý sa takáto hypotéka používa. Jedná sa ale o administratívne náročný proces pri ktorom je potrebné dokladovať veľa potvrdení a inej dokumentácie. Jednou z nich je aj znalecký posudok. Oceňovanie nehnuteľností má na starosti profesionál v danom odbore ohodnocovania nehnuteľností. Takýto odhadca nehnuteľností musí byť ale zapísaný v zozname znalcov ktorý vedie Ministerstvo spravodlivosti Slovenskej Republiky. V prípade že tak nie je, existuje vysoká pravdepodobnosť že dodaný znalecký posudok nebude akceptovaný financujúcou bankou.

Veľa ďalších informácií je možné nájsť na internete. Špecializovaný web pre znalectvo expresnyposudok.sk je plný odborných informácií a rád. Rovnako je tu možné si takýto znalecký posudok objednať. Dodanie je možné už do niekoľko málo dní.

Text: PR