6 rád, ako lepšie organizovať ráno

Ráno je pre veľa z nás to najťažšie, pritom sa jedná o asi tú najdôležitejšiu časť celého dňa. Začnite s prípravou na ráno už skôr, ideálne aspoň večer predtým a získajte pre seba viac času a menej starostí. Tieto tipy vám k tomu pomôžu a to každý deň.

6 rád, ako lepšie organizovať ráno
6 rád, ako lepšie organizovať ráno
  • 1. Vymyslite čo na obed, stanovte si oblečenie a spravte si prípravu na všetko, čo potrebujete pre ďalší deň, a to vo vyhradenom priestore už noc predtým.Ak máte deti, skontrolujte im domáce úlohy a knihy v ich taške tak, aby bola pripravená na ďalší deň.
  • 2. Položte svoju kabelku/kufrík, mobil a kľúče na jedno určené miesto a to každý deň, vďaka tomu budete vždy vedieť, kde sú.
  • 3. Urobte si zoznam úloh na budúci deň a vyznačte si prioritné úlohy. Dbajte na to pravidelne a držte sa zoznamu.

.

  • 4. Naplňte palivovú nádrž po práci alebo na konci dňa, tak sa o tankovanie nebudete musieť starať hneď ráno.
  • 5. Vytvorte rodinný plán pre ráno a držte sa ho – bez ohľadu na to, ako veľmi sa sťažujú deti a váš manžel. Každý predsa ráno nemôže mať kúpelňu na pol hodiny len pre seba.
  • 6. Nemôže ráno dostať dohromady v skorých ranných hodinách tak, ako potrebujete? Aj tu sa dá pomôcť. Nastavte si všetky svoje hodiny o 10 minút dopredu. Tento trik starej školy naozaj funguje.

Tieto naše rady zaraďte do svojej dennej rutiny a získate tam viac času na ráno a hlavne to bude menej starostí a stresu. To všetko nie len pre vás, ale aj pre vašu rodinu.