Plánujete vianočné upratovanie kuchyne? Tieto veci nezanedbajte!

Advent sa nám pomaly začína a s ním sa začína aj vianočné upratovanie. Viaceré domácnosti sa pripravujú na najkrajšie sviatky v roku a púšťajú sa do vianočného upratovania. Vianočné upratovanie nie je klasické sobotné upratovanie. Zaberie viac času a budeme sa venovať činnostiam, ktoré možno každú sobotu nerobíme.

Plánujete vianočné upratovanie kuchyne? Tieto veci nezanedbajte!
Plánujete vianočné upratovanie kuchyne? Tieto veci nezanedbajte! (zdroj: unsplash.com)

Ak plánujete vianočné upratovanie kuchyne, tieto veci rozhodne nezanedbajte.

Povykladajte policový papier z kuchynskej linky a pretrite každú jednu policu

Začnite tým, že povykladáte obsah kuchynskej linky a povyťahujete aj starší policový papier. Policové papiere by mali byť vymenené. Ešte predtým, ako tam dáte nový, je nutné poutierať mokrou handričkou všetky police kuchynskej linky. Nečistoty a prach sa tam za určitý čas nahromadili, preto je potrebné robiť to dôkladne.

Police nechajte dôkladne vyschnúť. Zároveň je však dôležité police moc nemáčať, aby nedošlo k ich znehodnoteniu.

Povysávajte čalúnenie jedálenských stoličiek a mokrou handričkou pretrite celé stoličky

V kuchyni, v ktorej sa nachádza aj jedálenský stôl s jedálenskými stoličkami, je potrebné povysávať čalúnenie jedálenských stoličiek (ak ho majú) a následne utrieť komplet celé stoličky, okrem čalúnenia, mokrou handričkou. Ani si to neuvedomujeme, ale na stoličky prenášame nečistoty z rúk + na ne sadá prach.
Dôkladne poumývajte stoličky a zaschnuté špiny dôkladne odstráňte. Urobte všetko pre to, aby na Štedrý večer bola jedálenská zostava ako nová.

Ak budete rozkladať jedálenský stôl, poumývajte aj jeho spodnú časť, resp. si ho rozložte už vopred, aby ste mohli umyť aj inak nepoužívané časti. Viaceré rodiny si kupujú moderné jedálenské stoly, ktoré im poskytnú dostatok miesta, čo ocenia aj počas Vianoc, keď sa pri nich zíde celá rodina naraz.

Vianočné upratovanie si plánujte. Vždy choďte po miestnostiach a ak budete robiť kuchyňu, nezanedbajte hlavne čistenie jedálenského stola, stoličiek a čistenie kuchynskej linky.

Komerčný článok

www.KuponyZdarma.sk

Nakupujte lacnejšie!