Zoraďte si multimediálne kolekcie

Rôzne multimedialne kolekcie ako sú filmové alebo hudobné DVD nosiče, videokazety a CD vedia byť skôr neporiadkom, ako skvelým a vkusným kúskom vašej obývacej izby. Je však dôležité mať ich správne umiestnené a hlavne držať ich zoradené.

Zoraďte si multimediálne kolekcie
Zoraďte si multimediálne kolekcie

Multimedialne kolekcie ako sú filmové alebo hudobné DVD nosiče, videokazety a CD majú byť umiestnené oproti sedeniu vo vašej obývacej izbe. Ako prvé, nájdnite si asi 30 minút času, a môžete začať s triedením celej vašej multimediálnej zbierk. Konkrétne začneme tak, že robíme dve kôpky – jedna na počúvanie a jedna na pozeranie.

Takže to rozdelíme. Prvá kôpka budú rôzne hudobné CD a DVD, ktoré obsahujú len zvukové záznamy. Druhá kôpka budú filmy, či už na CD alebo DVD nosičoch. Ako ďalšie ich zoradíte. Môžete radiť podľa žánru, abecedy, roku vydania alebo kategórii podľa veku, pre koho je obsah vhodný – toto platí hlavne pri filmoch. Pre ukladanie existuje veľa možností ako sú DVD veže, poličky, či zásuvky. Stačí len vybrať systém, ktorý bude čo najlepšie pracovať pre vás.

Ak budete chcieť počúvať hudbu alebo si pustiť film, všetko budete mať zatriedené tak, ako ste si to navrhli. Ak to budete mať zotriedené, ľahšie sa v tom hľadá a ešte lepšie udržuje poriadok, keďže teraz už nebudete musieť študovať viacero obalov, kým nájdete to, čo hľadáte.