Sedacia súprava vám musí sadnúť

Sedacie súpravy sú väčšinou prvými kúskami nábytku, ktoré si ľudia do svojho nového bývania kupujú. Najčastejšie sú pri výbere tými najdôležitejšími kritériami záležitosti estetického charakteru. Okrem toho je však potrebné zamerať svoju pozornosť na funkčnosť, kvalitu a schopnosť sedačky tieto vlastnosti ponúkať čo najdlhšie. Čo si teda pri kúpe sedacej súpravy všímať?

Sedacia súprava vám musí sadnúť
Sedacia súprava vám musí sadnúť (Foto: nasedacky.sk)

To správne operadlo

Výplň sedadla i operadla nie je len o pohodlí. Od kvality výplne sa odvíja aj tvarová stálosť sedacej súpravy, čo si neuvedomuje pri kúpe každý. Pýtajte sa pri výbere na charakter výplne a nenechajte sa odbiť povrchnými informáciami. Láka vás moderný dizajn a chcete si kúpiť sedačku s nízkym operadlom? V takom prípade si na sedačke vyskúšajte sedenie vo viacerých polohách. To, že sa posadíte a zase rýchlo vstanete, nestačí. Dôsledným vyskúšaním sa vyhnete možným problémom s krčnou chrbticou, ktorá nebude mať dostatočnú podporu. Takto riešená sedačka by mala byť veľmi dobre proporčne vyvážená.

Sedačka musí sedieť do vášho interiéru

Áno, sedačka jednoducho musí do vašej obývačku sadnúť. Mnohí sa usilujú do menšej miestnosti vtesnať obľúbenú rohovú sedačku aj vtedy, keď na ňu vôbec nie je dostatočné miesto. Vždy sa radšej usilujte vybrať takú sedaciu súpravu, na ktorú máte dostatok priestoru a zároveň ju potrebujete.

Môžete totiž mať aj veľkú obývačku, no ak nemáte veľkú rodinu či početné návštevy, pokojne si vyberte menšiu sedačku. V opačnom prípade sú veľmi praktickým riešením sedacie súpravy 3-2-1, a to vďaka tomu, že ich časti sa dajú presne prispôsobiť danému interiéru. Pri sedacích súpravách 3-2-1 sa jednotlivé komponenty dajú vyskladať v podstate akokoľvek. Záleží len na tom, čo uprednostníte a čo sa lepšie hodí do vašej obývacej izby.

Text: PR