Dajte priestor prírodným materiálom

O krajšom bývaní sníva každý z nás. Dopriať si pohodlnejší gauč, krajší koberec, alebo si kúpiť nový nábytok sa dá celkom jednoducho. Nejde o drahé záležitosti, pre ktoré by sme museli siahnuť hlbšie do peňaženky. V prípade výmeny okien to je už o trochu ťažšie. Na trhu nájdete tri základné typy okien. Pri ich výbere sa neorientujte len podľa vkusu a financií, ale svoju pozornosť upriamte aj na ich údržbu, životnosť a funkčnosť.

Dajte priestor prírodným materiálom
Dajte priestor prírodným materiálom (Foto: eurookna-drevar.sk)

Plastové okná sú najrozšírenejším typom okien u nás. V ich prospech hovorí ich cena. Plast, je ale umelý materiál, ktorý dosť zle odoláva vonkajším vplyvom. Výkyvy teplôt plast stáčajú, zmenšujú a následne dochádza k problému s tesnením. Najlepšie to je vidieť na väčších oknách, ktoré je zrazu problém zavrieť.

Drevené eurookná sa pod vplyvom tepla neskrúcajú. Na svojom povrchu majú ochranný náter vďaka ktorému odolajú vrtochom počasia. Tento náter je potrebné po pár rokoch obnoviť čím predĺžite ich životnosť. Drevené okná majú výborné zvukovo a tepelnoizolačné vlastnosti aj po rokoch používania. Sú síce drahšie ako plastové okná, ale nemusíte ich po pár rokoch meniť nakoľko ich funkčnosť a životnosť sa pri správnej údržbe predĺži.

Pokiaľ hľadáte okná, ktoré by vám vydržali dlhú dobu v bezchybnom stave a nemuseli by ste sa o ne vôbec starať zamerajte sa na drevo – hliníkové eurookná. Vonkajší drevený rám týchto okien je chránený hliníkovým profilom. Odolnosť voči poveternostným vplyvom je oveľa vyššia než v prípade drevených eurooknách. Vnútorná strana okien zostáva bez krytia, teda drevo ktoré zútulní každý domov. Vlastnosti dreva zostávajú zachované – výbornou tepelnou a zvukovou izoláciou vynikajú aj tieto okná. Ich jedinou nevýhodou je ich vyššia cena, ktorá sa vám ale vráti na ušetrenej energii, ktorú by ste inak minuli na teplo.

Okná nebudete kupovať či vymieňať tak často ako posteľ, či iný nábytok. Väčšinou ide o celoživotnú investíciu, preto by ste si ich výber mali dobre zvážiť a vybrať si tie, ktoré budú spĺňať všetky vaše nároky.

Text:PR

www.KuponyZdarma.sk

Nakupujte lacnejšie!