5 tipov, ako udržať poriadok v obývačke

Udržať poriadok v obývačke je často naozaj ťažké. Mnoho z vás nám musí dať za pravdu, že je to vôbec najťažšie zo všetkých miestností v domácnosti. Viacero z nás a členov domácnosti trávu najviac času práve v tejto miestnosti. To je hlavný faktor toho, prečo je tam ten neporiadok najčastejšie prítomný. Máme pre vás hneď niekoľko tipov, ako udržať poriadok v obývačke.

5 tipov, ako udržať poriadok v obývačke
5 tipov, ako udržať poriadok v obývačke

Ak sa vám hromadia odpadky v obývačke, prítomnosť koša by mohla výrazne pomôcť v tejto miestnosti. Či už sú to staré časopisy, obaly od sladkostí, sáčky od čaju, šupky od ovocia, to všetko patrí do koša a vieme, že nie vždy sa nám chce postaviť a ísť s tým rovno ku košu. Ak však bude kôs len kúsok od nás, už to tak ťažké nebude.

V obývačke sa často hromadia časopisy, brožúry, katalógy, pretože je to centrum všetkých v domácnosti. Pod stolom možno nie sú vždy na očiach, no nie je to ideálne. Najlepšie je mať blízko sedenia šuplík, kam ich viete odkladať.

Ak hrávate hry, tie sa vedia taktiež často hromadiť, no čo sa týka neporiadku, najhoršie na tom je, že často je to na viacerých rôznych miestach. Práve v tom je ten problém. Vyhraďte pre nich určité miesto, to bude vyzerať lepšie, ako keby mali byť po celej obývačke.

Konferenčný stolík treba držať bez neporiadku. Vďaka tomu máte miesto, kam môžete zatiaľ odložiť časopis alebo ovládanie z ruky. Rovnako to bude môcť spraviť aj vaša návšteva. Samozrejme neoceniteľný je na kávu a občerstvenie, veď kam inam by ste ho predsa chceli položiť?

Televízia, satelit, DVD prehrávač, ovládania, filmy a ďalšie by mali mať svoju zónu taktiež. V nej bude všetko, čo k tejto „prehrávacej“ zóne má patriť. Takto bude zase o ďalší neporiadok menej a keď budete chcieť pozerať film, viete, že výber filmov, ovládanie aj prehrávač sú kúsok od seba.

Začnite naše tipy aplikovať aj vo vašej obývačke a uvidíte veľmi rýchlo, že neporiadku je menej alebo je menej častý, ako doteraz. Nám sa tieto naše tipy skutočne osvečili a preto veríme, že pomôžu aj vám.