Masážne kreslo – čo by malo spĺňať a ako si ho vybrať

Masážne kreslo nie je bežným doplnkom väčšiny domácností. Dokáže však naše telo perfektne zrelaxovať, čo mnohí ľudia ocenia a preto neváhajú doň investovať. Masážne kreslá sa pohybujú v rôznych cenových kategóriách od cca 250 EUR až po viac ako 2500 EUR. Záleží len na tom, čo od kresla vyžadujete. Pred kúpou si preto musíte ujasniť niekoľko faktov. Na tie sa teraz bližšie pozrieme v nasledujúcich riadkoch.

Masážne kreslo - čo by malo spĺňať a ako si ho vybrať
Masážne kreslo – čo by malo spĺňať a ako si ho vybrať (Foto: PR)

TIP: Pre výber masažneho kresla odporúčame pozrieť aktuálne testy a recenzie, prehľadný je napr. tento https://dodomacnosti.sk/masazne-kresla/

Na čo sa zamerať pri kúpe masážneho kresla

V dnešnej dobe disponujú masážne kreslá mnohými funkciami. Je preto dôležité si premyslieť, či chcete kreslo na relax alebo ho potrebujete kvôli zdravotným problémom. Treťou skupinou sú tzv. SPA masážne kreslá, ktoré sú vhodné vyslovene do kozmetických salónov. Pri kúpe teda myslite na:

  • účel využitia masážneho kresla
  • kto bude kreslo využívať
  • cenové možnosti
  • čo od neho očakávate (funkcie)

Aké sú výhody masážneho kresla?

Okrem šetrenia peňazí a pohodlia okamžitej dostupnosti, masážne kreslá môžu poskytnúť celkovo veľké výhody zdravia a životného štýlu. Masážna terapia dokáže pozitívne ovplyvniť fyzické, emocionálne a duševné zdravie. Masáže môžu pomôcť zmierniť bolesti svalov a napätia, bolesti kĺbov, znížiť únavu či uvoľniť myseľ. Masážne kreslá môžu byť tiež veľmi prospešné pre starších ľudí, najmä pre tých, ktorí trpia artritídou a bolesťou kĺbov. Všeobecne platí, že ľudia, ktorí v práci zdvíhajú ťažké predmety alebo vykonávajú rozsiahle manuálne pracovné úlohy môžu mať veľký prospech z kúpy masážneho kresla.

So svojím vlastným masážnym kreslom máte úplnú kontrolu nad celou svojou masážou – dĺžkou, štýlom masáže, polohou, teplom a čokoľvek iným, čo funkcie kresla umožňujú. Mnohé masážne kreslá pre celé telo sú vybavené nastaviteľnými funkciami, ktoré umožňujú prispôsobiť každú masážnu reláciu vašim potrebám.

Účel využitia

1. Masážne kreslo pre relaxačné účely

Ak hľadáte masážne kreslo pre relaxačné účely, máte skutočne veľký výber. Všetky masážne kreslá majú totiž nastavenia a masážne techniky zamerané na relaxáciu rôznych častí tela. Niektoré modely poskytujú jemný ľahký dotyk, ktorý napodobňuje japonskú masáž shiatsu, zatiaľ čo iné dodávajú pevnú masáž pre uvoľnenie tela.

2. Masážne kreslo proti bolesti

Pri kúpe masážneho kresla na zmiernenie bolestí budete musieť sledovať konkrétne modely, ktoré sú na to určené. Niektoré kreslá sú vynikajúce pre zmiernenie bolesti chrbta, zatiaľ čo iné modely sú dobré pre krk a ramená či zápal šliach, dokonca zmierňujú aj chronickú bolesť.

3. SPA masážne kreslá

Tieto typy masážnych kresiel sú špeciálne navrhnuté pre kozmetické salóny a ich funkciu vyčítate z popisu každého produktu.

Nastavte si rozpočet

Pri kúpe masážneho kresla si určite svoj rozpočet. Mali by ste dopredu vedieť, koľko ste ochotní zaplatiť za tento výrobok. Tým sa vám značne zjednoduší výber masážneho kresla a ušetrí aj váš čas.

Materiál

Dôležitá je aj voľba správneho čalúnenia a materiálu. Zatiaľ čo niektoré masážne kreslá sa vyrábajú z kože, veľké množstvo z nich je vyrobené zo syntetického materiálu, ktorý lepšie odoláva opotrebovaniu, ktoré môže pochádzať z neustáleho hnetenia a tepelnej terapie. Oveľa ľahšie sa tiež čistí. Potrebovať budete len handričku a mydlovú vodu, s ktorou to však tiež nepreháňajte. Vlhčená utierka bude v mnohých prípadoch stačiť.

Priestor pre masážne kreslo

Pred kúpou si dobre premyslite, kam masážne kreslo umiestnite. Nejde totiž o malý produkt, zaberá skutočne dosť miesta. Pamätajte, že ak sa dá kreslo aj sklopiť, zaberie dvakrát viac miesta. Dôležitá je aj hmotnosť a nosnosť masážneho kresla. Vážiť môže aj vyše 100 kilogramov, preto by ste ho nemali pokladať na laminátovú podlahu. Čo sa týka manipulácie, väčšina z tých ťažších modelov disponuje kolieskami, takže túto prácu budete mať uľahčenú.

Vaše vlastné masážne kreslo vám môže ušetriť opakované, nákladné návštevy maséra. Či už hľadáte niečo jednoduché pre svoj chrbát, alebo luxusné celodenné masážne kreslo s pokročilou technológiou a špičkovými funkciami, určite nájdete to pravé.

Masážne kreslo - čo by malo spĺňať a ako si ho vybrať
Masážne kreslo – čo by malo spĺňať a ako si ho vybrať (Foto: PR)

Masážne techniky a štýly

Ak máte fyzicky náročnú prácu alebo trpíte chronickou bolesťou chrbta alebo bolesťou kĺbov, potom si budete chcieť zrejme vybrať masážne kreslo s viacerými funkciami. Mnohé masážne kreslá prichádzajú so základnými vibračnými a hnetacími funkciami, ale tie špičkové majú množstvo funkcií, ako napríklad:

Masážne techniky a štýly – ako hnetenie, valcovanie, shiatsu, poklepávanie, reflexológia atď.

Intenzita (sila) a rýchlosť masáže – umožňuje vám ďalej prispôsobiť a prijímať správnu masáž, aby vyhovovala vašim potrebám.

Zabudované automatické programy – predprogramované masáže zamerané na konkrétne problémy a oblasti tela.

Valce – zvážte rozsah valčekovej dráhy (typicky dole chrbtica / chrbát), ako aj veľkosť valcov. Možno budete potrebovať kreslo s valcami, ktoré presahujú spodnú časť chrbta (krk, boky, atď.) .

Airbagy – poskytujú extra svalovú úľavu a pomáhajú zvýšiť krvný obeh.

Polohovanie – niektoré kreslá majú sklopné funkcie, ktoré pomáhajú zvýšiť masážny zážitok. Napríklad polohovanie s nulovou gravitáciou, čo znamená, že váha je rozložená tak, aby nezaťažovala chrbticu.

Masáže – drahšie modely poskytujú veľké množstvo masáží, napríklad: relaxačná, hĺbková, vibračná, hnetenie, vzduchová, Shiatsu, rolling, plieskanie, atď.

Ďalšie doplnkové funkcie masážnych kresiel:

Aktívny twist – pridáva navyše prvok prehadzovanie tela zo strany na stranu, a to pomocou vzduchových vankúšikov. Preto je táto masáž dynamickejšia a zábavnejšia.

Aktívny swing – slúži na pretiahnutie oblasti chrbta a krku počas masáže. Sedák sa bude nakláňať zo strany na stranu, zatiaľ čo opora nôh sa bude automaticky pohybovať hore a dole.

Magnetoterapia – niektoré kreslá sú vybavené magnetmi, ktoré stimulujú reflexné body v kľúčových oblastiach nôh. Pôsobenie magnetov dodáva organizmu chýbajúcu energiu.

Pretiahnutie chrbta – drahšie masážne kreslá vám pomôžu špeciálne pretiahnuť chrbát. Počas masáže dochádza k oddialeniu chrbtových stavcov, čo uvoľňuje tlak na medzistavcové platničky a nervy.

Hudba – mnoho modelov poskytuje funkciu prehrávania hudby, aby ste si vytúženú masáž mohli vychutnať pri tónoch vašich obľúbených interpretov.

Poloha opierok kresla

Polohu opierky chrbta si viete nastaviť pri každom kresle. Záleží už na samotnom modeli, že do akej miery. Každé masážne kreslo možno pomocou tlačidla napolohovať skoro až do vodorovnej polohy. Chrbtová opierka je polohovateľná aj do uhla 170 ° a nožnú opierka až do uhla 90 °, aby ste počas masáže mohli čo najlepšie relaxovať.

Dôležité je tiež nastavenie opierky nôh. Používateľ by sa mal počas masáže cítiť čo najpohodlnejšie, čo môže byť problém, ak je pre neho opierka nôh príliš krátka. Nastaviteľná lýtková opierka vám umožní ideálne prispôsobiť spodnú časť kresla, čím svojmu telu počas masáže zaistíte ideálnu polohu. Základné modely masáž chodidiel neponúkajú. Túto funkciu poskytujú až masážne kreslá strednej a vyššej triedy. U tých luxusnejších možno využiť tiež vyhrievanie.

Masážne kreslo - čo by malo spĺňať a ako si ho vybrať
Masážne kreslo – čo by malo spĺňať a ako si ho vybrať (Foto: PR)

Zero Gravity

Kvalitnejšie kreslá disponujú funkciou „Zero Gravity“, vďaka ktorej budete v kresle odpočívať s nohami hore, vo vyššej úrovni ako srdce. Tieto kreslá ponúkajú polohovanie celého tela. Polohuje sa ako chrbtová opierka a opierka nôh, tak zároveň aj sedák. Pri polohovaní sedáka sa naklápa celé kreslo do polohy „Zero Gravity“. Vďaka tejto polohe dochádza k rovnomernému rozloženiu váhy tela na celý chrbát pre dosiahnutie najlepších podmienok pre oddych a regeneráciu tela.

Jednoduché ovládanie

Možnosť ovládania je daná konkrétnymi funkciami kresla. Najlacnejšie masážne kreslá majú základné ovládanie bez LED displeja. LED displej je súčasťou kresiel vyššej triedy. Zobrazuje aktuálny priebeh masáže, napríklad, kde sa nachádzajú masážne hlavice, ktorá masážna technika práve prebieha, koľko času zostáva do konca atď. Tie najdrahšie masážne kreslá môžu disponovať dotykovým LCD displejom.

Vaša masáž začne jednoduchým stlačením tlačidla vybraného automatického programu. Ak si chcete masáž prispôsobiť svojim potrebám, navoľte si funkcie manuálne. Môžete si vybrať typ masáže, rýchlosť a intenzitu masáže či konkrétnu časť tela, ktorú chcete premasírovať.

Záver

Masážne kreslá ponúkajú množstvo funkcií v rôznych cenových kategóriách. Na trhu ich je naozaj množstvo, preto si určite každý vyberie presne podľa svojich predstáv. Stačí si už len určiť svoje priority a samozrejme požiadavky, ktoré by malo masážne kreslo spĺňať.

Zdroje informácií:

Text:PR

www.KuponyZdarma.sk

Nakupujte lacnejšie!