Pozor na zbierky. Prezentujte ich správne

Mnoho zberateľov ich má práve v obývačke. To nie je chyba, no pozor na správne prezentovanie. Ak je zberateľ často veľmi hrdý na svoju zbierku, nemusí to byť práve ideálne miesto na ich odprezentovanie. Držte sa základných rád, ako ich prezentovať.

Pozor na zbierky. Prezentujte ich správne
Pozor na zbierky. Prezentujte ich správne

Zbierka nie je jediná cennosť

Ak si nedáte pozor, môže vaša cenná zbierka prevziať podstanú časť úložného priestoru vo vašej obývacej izbe. Tým môže tak byť ešte ťažšie zorganizovať ju tak, aby sme sa v obývačke cítili dobre a príjemne. Znížte prezentáciu svojich zbierok v obývacej izbe aspoň na polovicu, ak nie rovno viac. Polovica kúskov odložte radšej do skrine alebo mimo očí. Vaša cenná zbierka isto nie je všetko, čo by ste chceli mať na očiach. Doplňte ju o iné predmety, možno o fotografie, umenie alebo vám blízke predmety.

Ak máte ozaj veľkú zbierku, môžete začať ukladať aj do iných miestností, nejlepšie je, vyhradiť si konkrétnu miestnosť práve na svoju zbierku. Pre pridanú hodnotu vašej zbierky, môžete pri každom kúsku maťjeho súpis ako dátum získanie, dátum výroby, opis (význam) a podobne.

www.KuponyZdarma.sk

Nakupujte lacnejšie!