S bazénovým príslušenstvom sa kúpete na vyššej úrovni

Určite nie ste prehnane nároční, ak si chcete svoj bazén užiť čo najviac. Kto by sa nechcel vždy tešiť z priezračne čistej vody alebo sa nechať pomasírovať terapeutickými bublinkami protiprúdu? Do výberu bazéna sa jednoznačne treba pustiť s predstavou o vhodnom bazénovom príslušenstve.

Doplnky k bazénom, ktoré vyčarujú atmosféru

Aj vy si už predstavujete, aké to bude sedieť v príjemne teplej vode v bazéne, najlepšie pri svite mesiaca a s milovanou osobou? A čo tak svieža vodička počas najväčších letných horúčav? Je jedno, akú teplotu vody preferujete, každý si však praje jedno – aby bola čistá a aby malo kúpanie v bazéne svoje čaro. Pri nočnom kúpaní sa vám určite zíde bazénové osvetlenie, ktoré sa inštaluje pod vodnú hladinu ešte pri montáži bazéna. Preto je dobré byť pri kúpe bazéna vopred rozhodnutý, aké druhy bazénového príslušenstva si prajete využívať. Bazénové reflektory sa pohrajú s vašou náladou vďaka vymeniteľným farebným filtrom. Keď si však neprajete zbytočne dráždiť vašich zvedavých susedov, medzi doplnkami k bazénom natrafíte aj na obľúbené bublinky, s ktorými ste sa mohli zoznámiť napríklad aj vo vírivej vani. Kúpanie s protiprúdom si nebude vedieť vynachváliť žiaden vytrvalostný plavec, ale ani tí, ktorí si do bazéna prichádzajú jednoducho oddýchnuť. Šumivý vodný prúd rozmazná telo bublinami obohatenými o kyslík a príjemne ho rozmasíruje v závislosti od zvolenej intenzity.

Bazénové príslušenstvo na údržbu vody

Každý by si chcel vodu len vychutnávať, no nikomu sa nechce ju čistiť. Niekedy pritom stačí tak málo – robotu za vás predsa môže spraviť technika. Užitočným doplnkom k bazénu sú napríklad také skimmery. Skôr, ako sa piesok, hmyz či iné nečistoty dostanú na dno bazéna, sa znečistenej vody chopí filter a potom ju upravenú vracia späť do bazéna prostredníctvom trysiek. Podobne fungujú aj bazénové čerpadlá, zabezpečujúce cirkuláciu vody. Radi by ste sa nečistôt vo vode zbavili prírodným spôsobom? Dá sa to! Piesková filtrácia zníži spotrebu bazénovej chémie na minimum a jej údržba časovo nenáročná. Baktérií, plesní a nečistôt vodu bez použitia chémie zbavia technické hračky ako UV lampa alebo dezinfekčný ionizátor, no najšetrnejším a najlacnejším spôsobom naďalej ostáva slaná úprava vody. Jednou z ciest, ako sa postarať o priezračne čistú vodu, je ešte aj využívanie bazénových vysávačov. Niektoré pracujú s vašou pomocou, iné sú natoľko inteligentné, že si s čistením bazénovej vody poradia bez vás. Pri výbere bazénového príslušenstva si teda treba premyslieť, koľko času a financií ste ochotní obetovať na to, aby ste sa mohli okúpať na úrovni.

Text a foto: PR