Rozdiel medzi mobilnou klimatizáciou a ochladzovačom vzduchu

Čím je teplota vzduchu vyššia tým viac premýšľame nad klimatizáciou. Ak sa chcete vyhnúť stavebným úpravám riešením je mobilná klimatizácia alebo ochladzovač. Medzi klimatizáciou a ochladzovačom vzduchu je ale zásadný rozdiel, ktorý by ste mali poznať.

Rozdiel medzi mobilnou klimatizáciou a ochladzovačom vzduchu
Rozdiel medzi mobilnou klimatizáciou a ochladzovačom vzduchu (Foto: unsplash.com)

Mobilná klimatizácia vyžaduje vývod vzduchu

Princípom klimatizácie je odviesť teplý vzduch z miestnosti a privádzať dnu ochladený vzduch. Každá klimatizácia vrátane tej mobilnej potrebuje vývodnú trubicu. Výhodou mobilnej klimatizácie je to, že nie je nutné robiť otvor do steny alebo iné stavebné úpravy. Na odvádzanie teplého vzduchu postačuje okno, zakúpiť sa dá aj izolácia na okno, aby sa horúci vzduch nedostával dnu cez pootvorené okno. Ak natrafíte na mobilnú klimatizáciu bez vývodu zrejme nejde o klimatizáciu ale iba o ochladzovač vzduchu.

Nemýľte si ochladzovač s klimatizáciou

Ochladzovač vzduchu je vhodný všade tam, kde nemáte možnosť použiť ani mobilnú klimatizáciu. Ochladzovač neodvádza teplý vzduch v miestnosti iba ho ochladzuje prostredníctvom ventilátora a zvlhčovača vzduchu. Je teda jasné, že sa nedá očakávať rovnaký efekt ako pri klimatizácií. S ochladzovačmi ale treba byť opatrný rovnako pri obyčajných ventilátoroch či klimatizáciách. Ľahko totiž môžete prechladnúť alebo vás „ofúkne“, príliš vlhký vzduch taktiež nie je ideálny pre naše zdravie.

Ako hneď spoznať rozdiel

Rozdiel medzi klimatizáciou a ochladzovačom teda spoznáte ľahko – klimatizácia má vývod vzduchu, ochladzovať iba nádobu na zachytávanie kondenzátu. Mobilné klimatizácie sú aj podstatne drahšie ako ochladzovače. Ich cena sa pohybuje okolo 400 € kým ochladzovač kúpite aj za 70-80 €. Klimatizácie majú ale podstatne lepší výkon a miestnosť skutočne ochladia, navyše niektoré majú aj funkciu vykurovania či odvlhčovania vzduchu.

Zdroj: https://sk.wikipedia.org/wiki/Klimatiz%C3%A1cia, http://www.eprofi.sk/mobilne-klimatizacie

www.KuponyZdarma.sk

Nakupujte lacnejšie!