Nie je to len lacné riešenie, sprchový kút dodá vašej kúpeľni aj eleganciu

Nie všetci ich preferujú, no svoje veľké miesto si našli nie len v našich domácnostiach. Sprchové kúty sú veľmi praktické a svojou flexibilitou dokážu z malého priestoru vytvoriť veľké potešenie. Platí to najmä pri panelovom spôsobe bývania, kde je veľkosť plochy naozaj obmedzená. No aj v klasickom rodinnom dome môže mať toto vybavenie svoje adekvátne miesto.

Nie je to len lacné riešenie, sprchový kút dodá vašej kúpeľni aj eleganciu
Nie je to len lacné riešenie, sprchový kút dodá vašej kúpeľni aj eleganciu (Foto: hobbypredajna.sk)

Aj tu sa kladie dôraz na úsporu, teda žiadne zbytočné plytvanie priestorom. Všetko však záleží na vás, ak si vyberiete dobre, budete sa chváliť spokojnosťou so sprchovým kútom pri každej možnej príležitosti, pretože vašej kúpeľni dokáže navodiť nemalý ráz luxusu.

Túžite po vlastnom wellness

Ten si chceme dopriať po náročnej práci a chaose, ktoré nám spôsobujú nemalé vrásky nie len na tele. Ideálna je na to horúca vaňa plná peny s jemnou vôňou kvetu levandule. No ani sprchový kút nie je v tejto požiadavke pozadu. V prvom rade je to box, ktorý vám umožňuje vykonávať osobnú hygienu v dostupných podmienkach. Za druhé prechádza aj on dizajnom, ktorý v nás vyvoláva estetické cítenie, to ale závisí v prvom rade od vášho výberu.

Niektorí ľudia si ho kupujú len čisto z praktického hľadiska, iní pozerajú aj na ladenie s vaším kobercom a celým interiérom kúpeľne. Spomínaný wellness si doprajete s hydromasážnym panelom, ktorý je v celom boxe sprchového kúta možné jednoducho zabudovať.

Pred nákupom zvážte všetky možnosti

Sem patrí aj obsluha a údržba sprchového kúta. Dôkladne si preverte všetky materiály, nebojte sa ich dotknúť a priamo v obchode aj vyskúšať. Čím menej členitosti a špeciálnych plôch v tomto systéme bude, tým jednoduchšie sa vám sprchový kút podarí udržať v čistote. Nezabudnite, že voda, vodný kameň a vlhkosť dokážu narobiť dosť neplechy. Pokiaľ spĺňa váš výber všetky tieto predpoklady, neváhajte investovať do vlastného bývania.

Text: PR