Neradi upratujete? 3 tipy, ktoré vás nakopnú

Poznáme to aj my, do upratovania sa musíme niekedy doslova nútiť, preto tu máme hneď niekoľko osvedčených rád, ktoré vás nakopnú k upratovaniu. Ešte skôr, ako sa vôbec pustíme do upratovania, pozbierajte neporiadok z podlahy, stolíkov, gauča a z ďalších miest. Jednoducho všetko, čo môže pri upratovaní prekážať, musí ísť preč. Takto si vieme skrátiť čas samotného upratovania ešte skôr, ako vôbec začneme.

Neradi upratujete? 3 tipy, ktoré vás nakopnú
Neradi upratujete? 3 tipy, ktoré vás nakopnú

#1 Nájdite si motiváciu

Možno sa vám to bude zdať úsmevné, no bez motivácie sa pracujte vždy ťažšie, to platí pri všetko. Využite aj tu motiváciu, aby sa predišlo rozptýleniu, nechuti a odvráťte tak nudu. Skúste si pri upratovaní púšťať svoju obľúbenú optimistickú hudbu alebo si vypočujte nahrávku knihy, takže tak budete mať pocit, že takto aspoň robíte dve úlohy naraz.

#2 Šaty pre úspech

Profesionálni upratovači upratujú v pohodlnom oblečení a má to svoje dôvody. Určite sa aj vám bude upratovať lepšie v pohodlnom odeve určenom na upratovanie. Nezabúdajte na pohodlnú obuv, prípadne ochranu kolien a šetrite si svoje telo. Okuliare a gumené rukavice chránia pred stykom s chemikáliami. Vyhoďte bielidlom postriekané mikiny a vytvorte si pohodlnú uniformu na upratovanie, ktorá bude zahŕňať topánky, rukavice a ochranu očí.

#3 Investujte do správnych nástrojov

Koho by bavilo zmývať podlahu ručne? Na to je tu predsa mop, takto vám to pôjde rýchlejšie a určite sa vám do toho budete chcieť viac, ako stráviť množstvo času na kolenách pri zmývaní ručne. Aj profesionálny čistič používa pri čistení rôzne pomôcky. Je to ako vybavenie dielne bez ktorého by ste nespravili ani len základnú údržbu auta alebo práce okolo domu.

Nikdy však nepoužívajú špecializované čističe a čistiace pomôcky len na jednorazové použitie, kúpte rovno také, ktoré môžete používať opakovane. Stoja možno viac, no vydržia vám dlho. Kúpte si dobré nástroje a používajte ich, budete tak upratovať v rekordne krátkom čase.

Aplikujte tieto 3 tipy do svojej upratovacej rutiny a určite sa vám do ďalšieho upratovania bude chcieť o niečo viac, ako tomu bolo možno doteraz. Za malú investovanú čiastku do správnych čistiacich nástrojov môžete robiť upratovanie s chuťou, efektívnejšie a hlavne oveľa rýchlejšie, ako kedykoľvek predtým.

www.KuponyZdarma.sk

Nakupujte lacnejšie!