Na čo ešte myslieť pri výbere okien?

Keď už máte vybrané plastové či drevené okná, ešte nie je koniec. Zvážiť by ste mali ešte aj doplnky, ktoré zlepšia funkčnosť vašich okien. Ktoré sú tie najdôležitejšie? Tak presne na to sa teraz spoločne pozrieme.

Sieťky na okná
Nové okná so sebou prinášajú veľkú výhodu. či už to sú plastové alebo drevené, v zime dobre izolujú a udržia teplo, v lete vás chránia pred horúčavami. Avšak je tu jeden problém. Otvorené okná vás pri vetraní neochránia proti otravnému hmyzu. Samozrejme, ak bývate v oblasti, kde je hmyzu málo, tento doplnok veľmi nepotrebujete. No ako to už býva, hmyz, najmä komáre, s vyskytujú prakticky všade. Ak sa pred nimi chcete chrániť, sieťky na okná by mali byť povinnosťou.

Vonkajšie rolety a žalúzie
Hlavným účelom vonkajších roliet a žalúzií je okrem ochrany okien aj vaša ochrana proti nadmernému a príliš silnému slnečnému žiareniu. No okrem toho vás chráni vďaka svojim izolačným vlastnostiam aj pre chladom v zime a teplom v lete. Najmä rolety a žalúzie z hliníka.

Rolety a žalúzie sa vyrábajú v rôznych odtieňoch a prevedeniach, takže bez ohľadu na to či bývate v rodinnom dome, alebo byte, bez ohľadu na to, z čoho je vyrobený, dajú sa nainštalovať všade.

Interiérové žalúzie
Ako už názov napovedá, tieto sú umiestnené vo vnútri miestnosti pred oknami. Na rozdiel od vonkajších, sa nevyrábajú len z hliníka/hliníkovej zliatiny, ale aj z dreva, napríklad bambusu, čím sa stáva dobrým dekoratívnym prvkom vášho interiéru.

Text a foto: PR