Keď veľkolepý dizajn, tak trapézový plech!

Plech je napriek svojej chladnej povahe materiál, ktorý dokáže vytrvalo odolávať času, poveternostným vplyvom, a napriek tomu pôsobí veľmi vkusne a moderne. Asi najtypickejším predstaviteľom tejto skupiny materiálov je práve trapézový plech. Jednoduchý a štýlový zároveň sa dokáže hravo adaptovať v privátnej stavebnej architektúre, ako aj v sektore priemyslu či poľnohospodárstva.

Trapézový plech ako strešná krytina aj ako fasádny obklad

Práve vlastnosti, akými sú pevnosť, odolnosť, nízka hmotnosť či farebná stálosť, dodávajú trapézovému plechu na čoraz väčšej atraktivite a teší sa obľube nielen v komerčnej sfére, ale aj v projektoch domov či bytov. Kvalitná oceľ a veľký výber profilov uspokoja aj toho najnáročnejšieho zákazníka. Vďaka svojej nízkej hmotnosti je trapézový plech vyhľadávaný na pokrytie striech menších stavieb, ako sú pergoly, garáže či chaty. No skvelo poslúži aj pri pokrývaní striech starších domov s menšou nosnosťou krovov či striech v regiónoch s vysokou pravdepodobnosťou snehových zrážok.

Trapézový plech však nie je len strešná krytina. Súčasné trendy nám ho stále častejšie prezentujú aj vo forme fasádnych obkladov na rôznych komerčných budovách alebo na moderných privátnych stavbách. Plech totiž vyzerá na fasáde domu neskutočne elegantne a štýlovo. Navyše je veľmi funkčný a praktický na zakrytie tepelnej izolácie, parozábranových fólií či káblov, ktoré je potrebné esteticky schovať. Vďaka svojej povrchovej úprave si aj po mnohých rokoch zachováva svoju farebnú stálosť a je odolný voči plesniam a lišajníkom. Jeho čistenie je aj v prípade nutnosti veľmi jednoduché a nenáročné. Úplne postačí teplá voda a saponát.

Keď veľkolepý dizajn, tak trapézový plech!
Keď veľkolepý dizajn, tak trapézový plech! (zdroj: komerčný článok)

Trapézový plech v interiéri? Prečo nie…

Už dávno nie je žiadnou novinkou, že aj materiály ako sklo, oceľ či kameň pôsobia v interiéri veľmi zaujímavo a elegantne. Samozrejme, je nutné ich používať s citom a rešpektom, no pokiaľ je cieľom vytvoriť jedinečný a originálny dizajn, aj trapézový plech môže veľmi milo prekvapiť. Keďže ponúka širokú škálu profilov, tvarov a farebných prevedení, jeho použitie v interiéri nie je ničím neobvyklým. Môžeme z neho vytvoriť originálny dekoratívny prvok vnútorných stien či ním obložiť komín alebo krb. Je rovnako vhodný aj do priestorov, ktoré sú viac náročné na hygienu, pretože sa veľmi ľahko udržuje. Vďaka svojmu oceľovému jadru vyniká vysokou konštrukčnou pevnosťou, preto je vhodný tiež na predelenie priestorov alebo ako nosná vrstva plochých stropov.

Už dávno neplatí, že trapézový plech je typicky technický materiál, ktorý v privátnej architektúre nemá miesto. Práve jeho nadčasový dizajn mu dovoľuje použiť ho v projektoch, ktoré budú vďaka nemu pôsobiť vždy moderne, esteticky a ktoré budú zaručene vytŕčať z bežného šedého priemeru.

Keď veľkolepý dizajn, tak trapézový plech!
Keď veľkolepý dizajn, tak trapézový plech! (zdroj: komerčný článok)

Komerčný článok

www.KuponyZdarma.sk

Nakupujte lacnejšie!