Je najvyšší čas vyriešiť otázku, čím budete tento rok kúriť vo svojom rekreačnom objekte

Prvé sychravé rána zvyšujú urgenciu zaoberať sa myšlienkou, čím budete tento rok v zime kúriť vo svojom rekreačnom objekte. Vaša voľba nemusí byť obmedzená na drevo a elektrinu. Vedeli ste, že aj v rekreačnom objekte Vám môžu skvele poslúžiť tepelné čerpadlá?

Je najvyšší čas vyriešiť otázku, čím budete tento rok kúriť vo svojom rekreačnom objekte
Je najvyšší čas vyriešiť otázku, čím budete tento rok kúriť vo svojom rekreačnom objekte (Zdroj: ivt.sk)

Tento zdroj tepla nielenže Vám nehnuteľnosť príjemne vykúri v dobe vášho pobytu, v skutočnosti toho vie oveľa viac!

Privíta Vás vo vyhriatej miestnosti

Moderné tepelné čerpadlá možno ovládať mobilným telefónom. Pred svojím príchodom na chatu či chalupu tak čerpadlo vzdialene zapnete a potom už prichádzate do vyhriatej miestnosti.

Nepripustí škody spôsobené mrazom

Tepelné čerpadla vedia miestnosť tzv. temperovať, tj. udržujú v nej stabilnú teplotu nad bodom mrazu (najčastejšie 10 ° C). Týmto čerpadlo zamedzí škodám, ktoré by v miestnosti spôsobil mráz. Zároveň, udržiavanie teploty v miestnosti má pozitívny vplyv na elimináciu výskytu organických škodcov (plesne, hub a pod.)

V lete vás ochladí

Rekreačné objekty trpia tým, že sa v lete rýchlo vyhreje a cez poludnie v nich býva horúco. Aj s týmto Vám pomôže tepelné čerpadlo, konkrétne jednotky so systémom vzduch / vzduch vie pracovať aj ako klimatizácia.

Nezaťažuje peňaženku

Tepelné čerpadlá patria medzi najlacnejšie zdroje tepla. S veľkým odstupom prekonávajú kúrenie elektrinou, plynom či uhlím. S tepelnými čerpadlami neriešite aktuálnu cenu paliva, to je totiž vždy zadarmo.

Tým ale výhody nekončia …

Zároveň, u tepelného čerpadla Vás nemusí trápiť dopad na životné prostredie, sú maximálne ekologické a keď vyrábajú energiu, nijako nezaťažujú životné prostredie. Pri tepelných čerpadlách tiež neriešite žiadne prikladanie či kopanie prípojky, naťahovanie vedení a pod..

Máte otázky? Obráťte sa na odborníkov

Zaujala Vás myšlienka kúrenia tepelnými čerpadlami? Žiadajte viac informácií o možnostiach využitia tohto zdroja tepla vo Vašom konkrétnom prípade a to u odborníkov spoločnosti IVT, s.r.o., predajcu švédskych tepelných čerpadiel značky IVT, ktorá je držiteľom európskej značky kvality tepelných čerpadiel Q.

Text: PR