Dávate prednosť kúpaniu alebo sprchovaniu?

S priestorom, ktorého veľkosť sa meria na jednotky metrov štvorcových, sa musí narábať maximálne racionálne. Ak bývate v panelákovom byte, situácia vám môže byť dôverne známa. Klasické panelákové kúpeľne totiž disponujú práve takýmto malým veľkým/priestorom. Mnohí preto riešia každý detail a neraz sa pri úvahách vyskytne aj otázka: Čo je lepšie, vaňa alebo sprchový kút?

Dávate prednosť kúpaniu alebo sprchovaniu

Ak by bol Hamlet vodo-inštalatérom alebo kúpeľňovým dizajnérom, možno by sa namiesto „byť či nebyť“ pýtal práve takto. Otázka je jednoznačná, nie však odpoveď na ňu. Vaňa aj sprchový kút majú svoje nesporné výhody aj mínusy, záleží len na uhle pohľadu. Aký je ten váš?

Vaňa
Kúpeľne v starších panelákových bytoch boli bez výnimky osadené vaňami a, povedzme si pravdu, celý priestor v kúpeľni bol prispôsobený práve tejto skutočnosti. V modernejších bytových domoch to už pravidlom nie je, napriek tomu mnohí volia do kúpeľní práve vane. Prečo, keď vaňa je jednou z najdrahších položiek, ktorá navyše zaberie nemálo miesta? Niekto nechce prísť o luxus horúceho kúpeľa, iní sa zaoberajú oveľa prozaickejšími a praktickejšími dôvodmi. Napríklad mladé rodiny s deťmi. Vyprať v rukách či okúpať dieťa v sprchovom kúte? Veľmi ťažko. V tomto prípade vaňa jednoznačne vyhráva.

Sprchový kút
V hektickej dobe sú sprchové kúty výborným riešením pre všetkých aktívne žijúcich jedincov. So štandardnými rozmermi vaničky 90x90cm nezaberie sprchový kút mnoho miesta ani v malej kúpeľni, kde sa viac žiada vertikálne ako horizontálne usporiadanie. A práve to je výhoda sprchových kútov. Ďalším argumentom v prospech sprchových kútov je aj spotreba vody, ktorá môže byť až o polovicu nižšia v porovnaní s doplna napustenou vaňou. Tá totiž zhltne aj viac ako 100litrov vody na jedno napustenie, naproti čomu sprchový kút pracuje s prietokom na úrovni 15litrov za minútu. Tak čo, ktorý z variantov by ste uprednostnili vy?

Text a foto: PR

www.KuponyZdarma.sk

Nakupujte lacnejšie!