Bytové inšpirácie

Spraviť si príjemný, útulný a moderný byt prerobiť pôvodný starý byt môže byť niekedy výzva. Moderným prvkom akým je minimalizmus môžeme dosiahnuť prekvapivo uspokojujúce výsledky, pričom môžu byť pôvodné veci ako okná a dvere, zachované.

Bytové inšpirácie
Bytové inšpirácie (Foto: unsplash.com)

Svetlo a priestor

Hneď ako prídete do bytu, ako prvé na vás budú vplývať napríklad to, koľko svetla bude dopadať do miestností, prípadne ako budú v byte riešené umelé svetlá. Na človeka pôsobí upokojujúco aj jednotnosť a svetlosť podlahy, kedy sa občas úplne vynechajú prahy. Dojem podlahy, ktorá takto opticky zväčšuje priestor môžeme zachovať aj tak, že skrinky budú zavesené a nie postavené na podlahe.

Ak chceme dodať bytu nepanelákový vzhľad, dá sa tiež vymyslieť veľa nového. Dizajnéri majú občas kreatívne a zároveň praktické nápady. Ľudia občas požadujú pri rekonštrukcii aj optické prepojenie miestností akými sú kuchyňa, obývačka alebo chodba.

Vracajúce sa staré trendy

Na druhej strane, krok späť niekedy tiež nie je na škodu. Tak ako aj v móde, tak aj pri bytoch platí, že sa vracajú staré trendy. Kedysi známe tapety sú jednými z takých prvkov, ktoré sa opäť objavujú na steny našich príbytkov. V súčasnosti existuje veľké množstvo krásnych vzorov a farieb. Nepotrebuje ale vytapetovať celý byt; postačí pokojne len jedna stena.

Knižnice v modernom prevedení

Pre knihomolov stále existujú riešenia. Poriadna knižnica nemôže proste chýbať. Šikovným riešením môže byť knižnica na mieru, ktorá dokáže vyplniť aj priestor okolo dverí. Nielen že to vyzerá skvelo, ale ušetríte aj miesto.

Ak máte radi liatinové radiátory, ktoré sú pôvodné a kvalitné, môžete si z nich spraviť doplnok. Stačí ho namaľovať nejakou výraznejšou farbou, napríklad žltou. Zladený by mal byť hlavný nábytok s doplnkami, v obývačke sú hlavným prvkom napríklad sedacie súpravy. V spálni môžete zas oživiť vaše postele vkusnými prehozmi na posteľ.

Niekedy je fajn pohrať sa s výberom farieb, inokedy sa dá nahradiť aj kombináciou materiálov. Zosúladiť je potom možné nábytok v koži spolu s drevenými paletami a inými doplnkami z rôznych materiálov.

Text:PR