Ako vybrať farbu sedacej súpravy: Svetlá alebo tmavá?

Sedačka patrí medzi najväčšie investície domácnosti do nábytku. Sedačka by mala byť dominantou alebo zapadnúť do priestoru. Výstredná pohovka býva čalúnená v žiarivom luxusnom tkanive alebo sa spája s farebnou potlačou. 

Ako vybrať farbu sedacej súpravy: Svetlá alebo tmavá?
Ako vybrať farbu sedacej súpravy: Svetlá alebo tmavá? (Foto: unsplash.com)

Musí zapadnúť do priestoru

Ak túžite po tom, aby pohovka zohrávala “podpornú úlohu“, vyberte neutrálnu farbu alebo podobnú farbu ako zvyšok nábytku a farba stien. Uprednostnite sedačku, ktorá zodpovedá farebnosti steny, aby sa zjednotila miestnosť a opticky sa zväčšila miestnosť. Ak nová sedačka zodpovedá súčasnej farbe steny, zmena farby steny bude aj nabudúce komplikovaná. Tento problém riešia sedačky v neutrálnych farbách.

Svetlá sedačka alebo tmavá?

Najväčšou výzvou svetlej pohovky je farbenie a opotrebenie. Pre deti a zvieratá je sedačka iba veľká posteľ, poprípade trampolína. Pri svetlých odtieňoch si vyberte zmývateľné poťahové materiály, ktoré jednoducho budete udržiavať. Trend je jasný, môžete si pozrieť top sedačky https://www.nakupnaporadna.sk/top-sedacky/ a hneď vám bude jasné, ktorú zvoliť ak máte na výber svetlé aj tmavé možnosti.