Ako si zariadiť spálňu

Už pred 10000 rokmi, keď vládla doba neolitu, ľudia spali na primitívnych posteliach. História postelí siaha teda do dávnych dôb. Ľudia spali na suchej tráve, na zvieracích kožiach, no postele ktoré začínali pripomínať tie súčasné začali vznikať až v stredoveku. Za čias antického Grécka sa začalo používať železo, čo prispelo k vytváraniu kvalitnejších výrobkov.

Ako si zariadiť spálňu
Ako si zariadiť spálňu (Foto: unsplash.com)

V dnešnej dobe sa postele vyrábajú najčastejšie z dreva alebo ocele. Poznáme naozaj veľa rôznych prevedení. Vyrábajú sa postele do spální alebo do detských izieb – a to buď jednolôžkové alebo dvojlôžkové. Máme teda k dispozícii detské postele, malé postieľky a pre dospelých a seniorov.

Ako zariadiť spálňu je otázka, ktorú si kladú všetci tí, ktorí sa chystajú vybaviť svoje obydlie novým nábytkom. Spálňu využívame len na odpočinok alebo spánok, takže sú nároky na jej zariadenie menšie ako pri iných miestnostiach. SPôsob akým si spálňu zariadime ovplyvní to, ako sa v nej budeme cítiť, a tiež ako kvalitný spánok budeme mať. Správne spojenie postele, roštu a matraca môže narobiť divy, rovnako tiež príjemná atmosféra, ktorú vytvoríte dizajnovým nábytkom, svetlými farbami, posteľnými obliečkami či poriadkom.

Rozmery

Najčastejšie sa môžeme stretnúť s rozmermi 140×200, 120×200, 200×200, ale nechýba ani možnosť vyrobiť si posteľ na mieru.

Vhodný materiál

Používaným materiálom môže byť poctivé masívne drevo – či už dubové alebo borovicové. Nechýba ani možnosť, že by posteľ bola vyrobený z kovov. Povrch postele môže byť tvorený ekokožou alebo by mohol byť v forme čalúneného prevedenia.

Praktické riešenia

Ak máte veľa vecí, budú sa vám hodiť postele s úložným priestorom. Môžete si do nich odložiť napríklad paplóny, obliečky, plachty ale aj iné veci. Toto riešenie je vhodné najmä pre tých, ktorí majú malú spálňu.

Poloha spálne

Vyhnúť by ste sa mali umiestneniu blízko vchodu. Spálňa v podkroví zas môže vyvolať skľučujúci pocit. Je tam aj menej miesta kvôli šikmej streche, menej svetla a celkovo miestnosť pôsobí viac stiesnene. Spokojní ale môžete byť aj so zariadením podkrovnej spálne; avšak závisieť to bude od toho aký nábytok tam umiestnite.

Text:PR

www.KuponyZdarma.sk

Nakupujte lacnejšie!