Ako dôvtipne zariadiť detskú izbu pre dve deti?

Zariaďovanie detskej izby nemusí byť nočná mora, a to ani v prípade, ak zariaďujete izbu pre dve deti. Stačí sa na začiatku zamyslieť nad jej priestorovým riešením a zaobstarať vhodné vybavenie. Práve v tom tkvie tajomstvo úspechu.

Ako dôvtipne zariadiť detskú izbu pre dve deti?
Ako dôvtipne zariadiť detskú izbu pre dve deti? (Foto: PR)

Nie každý si môže dovoliť ten luxus a zariadiť každému zo svojich detí vlastnú izbu. Ak máte len obmedzený priestor, musia prísť na rad kompromisy a deti sa musia podeliť o jednu izbičku. Aj v tomto prípade však musíte myslieť na to, že každé dieťa potrebuje mať vlastný osobný priestor. Ešte väčší význam to má vtedy, ak je medzi deťmi väčší vekový rozdiel a tiež v prípade, ak máte dievča aj chlapca.

Dve detské izby v jednom

Keď budete zariaďovať detskú izbu pre dievča a chlapca, zvážte možnosť, urobiť z jednej izby dve. Pomocou nábytku sa Vám ľahko podarí rozdeliť detskú izbu na dve a vytvoriť krásnu dievčenskú izbu na jednej polovici a chlapčenskú izbu na tej druhej. Stačí použiť vhodné doplnky a nábytok a spokojní budú obaja.

To predstavuje, že všetko treba zadovážiť dvakrát, dve postele, dve komody, dve skrine aj dva písacie stoly. Ak sa pre také riešenie rozhodnete, vymaľujte izbu neutrálnou farbou a nechajte deti, nech si každý vyzdobí svoj priestor po svojom. Takto rozdeliť môžete izbu aj v prípade, ak máte dve dievčatá alebo dvoch chlapcov. Obe deti tak dostanú svoj priestor, ktorý je pre ne veľmi dôležitý.

Ako dôvtipne zariadiť detskú izbu pre dve deti?
Ako dôvtipne zariadiť detskú izbu pre dve deti? (Foto: PR)

Detská izba pre dvoch

Nie všetky izby sú dosť veľké na to, aby sa dalo toto riešenie použiť. V tom prípade prichádza na rad ešte o niečo kompromisnejšie riešenie – všetko spoločné. Vyriešiť taký oriešok Vám pomôže správna voľba nábytku. V súčasnosti je na trhu množstvo možností, stačí si tak len vybrať tú, ktorá bude vyhovovať Vašim priestorovým aj finančným možnostiam.

Začať by ste mali s posteľou. Je na to hneď niekoľko dôvodov, zaberie najviac miesta a je to naozaj najdôležitejšia súčasť izby. Pre dve a viac detí sú vhodným riešením poschodové postele, ktoré Vám značne ušetria miesto a často vyriešia veľa ďalších priestorových ťažkostí. Poschodová posteľ pre dve deti Vám okrem dvoch lôžok ponúkne aj dostatok úložných priestorov, dômyselne ukrytých v konštrukcii postele.

Ako dôvtipne zariadiť detskú izbu pre dve deti?
Ako dôvtipne zariadiť detskú izbu pre dve deti? (Foto: PR)

Pokiaľ sú deti ešte veľmi malé alebo z nejakého dôvodu nechcete, aby spali na poschodovej posteli, potom môžete zadovážiť posteľ pre dve deti s výsuvnou prístelkou. Alebo širšiu posteľ, kde môžu spať obe deti vedľa seba.

Pre dvoch školákov budete tiež potrebovať stôl na písanie úloh. Detský písací stôl pre dvoch im umožní robiť úlohy alebo si maľovať súčasne. Často také stoly bývajú aj súčasťou multifunkčnej poschodovej postele. Možno dokonca zaobstarať zostavu, ktorá Vám ponúkne dve postele, z ktorých spodná sa vďaka jednoduchému mechanizmu premení na písací stôl pre dve deti.

Text:PR

www.KuponyZdarma.sk

Nakupujte lacnejšie!