6 osvedčených rád, ako na poriadok v domácnosti

Spravte si doma konečne poriadok, máme pre vás hneď niekoľko tipov, ako na to. Pamätajte na to, že všetky predmety v domácnosti majú byť na svojom mieste. Ovládač od televízora pri televízore, kancelárske potreby na pracovnom stole, noviny a letáky pri časopisoch. Zaprášené a pavučinami posiate noviny za pohovkou nikomu neprinesú úžitok. To je len časť z toho, na čo treba myslieť, ak chcete mať doma poriadok.

6 osvedčených rád, ako na poriadok v domácnosti
6 osvedčených rád, ako na poriadok v domácnosti

1. Vyberte sa na dobrodružnú cestu po dome/byte a vyzbierajte všetky zbytočné igelitové vrecká. Svet bude o niečo krajší a upravenejší.

2. Igelitové vrecká na odpad dobre poslúžia na uskladnenie hračiek, s ktorými sa deti už nehrajú.

3. Venujete sa ručným prácam? Majte ihly a nitky poruke v prehľadných dizajnových krabičkách a nástavcoch na látky. Estetika a ručné práce idú nepochybne dokopy.

4. Večer pred spaním si každý rodinný člen urobí rýchly 15 minútový poriadok v izbe a priestore, kde sa najviac zdržuje. Uľahčí to sobotné veľké upratovanie.

5. Určte si jedno miesto v kuchyni, obývačke, kam budú dávať deti všetky dôležité oznámenia zo školy a krúžkov – žiacke knižky, výkazy, informačné letáky o školských akciách a výletoch, lístky na obed, ospravedlnenky… nezabudnete im podpísať žiacku knižku a informovať sa, čo nové v škole.

6. Vypracujte zoznam potravín, ktoré treba kúpiť. Po nákupe potraviny určené na zmrazenie ako mäso alebo ovocie, označte nálepkami s pomenovaním suroviny, aby ste po vybratí z mrazničky netápali, čo držíte v rukách. Rovnako na zoznam potravín môžete využiť i online aplikácie s časovačom, ktorý pripomenie čo treba kúpiť.

Na záver ešte zdôrazníme to, že nenechávajte a neodkladajte povinnosti a veci na zajtra. Zajtra vás čaká niečo iné. Prokastinácia spôsobuje zmätok a chaos. Namiesto odkladania povinností si rozdeľte čas na produktívnu a voľnú fázu. V produktívnej sa venujete potrebným veciam a vo voľnej užívate chvíle strávené obľúbenými voľnočasovými aktivitami. A ak náhodou máte čosi ušetrené a vo vašom malom preplnenom byte skrátka poriadok nikdy nebude, skúste sa pozrieť na nové väčšie bývanie. Hypotekárna kalkulačka vám pomôže zistiť, či hypotéka na dom je aktuálne pre vás vhodná.

Foto: ilustračné