5 osvedčených tipov, ako upratovať 3x rýchlejšie

Poznáme to všetci, denne treba utrieť stôl v kuchyni a kuchynskú linku. Aspoň raz za týždeň treba povysávať, pozmývať a utrieť prach. Menej často sú na rade okná. Upratovaním trávime množstvo času, no dá sa to aj efektívnejšie? Samozrejme áno, preto máme pre vás osvedčené tipy, ako upratovať efektívnejšie a vďaka tomu hlavne rýchlejšie.

5 osvedčených tipov ako upratovať 3x rýchlejšie
5 osvedčených tipov, ako upratovať 3x rýchlejšie

#1 Tímová práca je efektívnejšia

Dvaja ľudia ustelú posteľ až štyrikrát rýchlejšie ako jeden. Vo dvojici alebo trojici môžete urobiť krátky proces s uprataním priemernej domácnosti. Spravte si doma čistiacu skupinu a neupratujte samostatne, v tíme vám to pôjde oveľa rýchlejšie a efektívnejšie. Príslušníci domácnosti sa okrem toho budú na budúce viac zdráhať spraviť neporiadok, keď by boli súčasťou pracnej námahy, ktoré si upratovanie vyžaduje.

#2 Spravte si plán a držte sa ho

Určte si určitý čas na upratovanie a uprednostnite ho pred inými činnosťami. Nikto si predsa nenajme upratovacie služby, ktoré sľubujú prísť niekedy v sobotu, ale dohodnú sa na konkrétny termín. Vezmite si to ako tip od profesionálov a nastavte pravidelný harmonogram čistenia. Ak už začnete, nesmiete prestať, kým nie je práca hotová. Spravte si plán upratovania a držať sa ho, vďaka tomu skončíte s prácou v rekordnom čase.

#3 Dve ruky sú lepšie ako jedna

Takto vám to pôjde znovu o niečo rýchlejšie. Získajte si zvyk pri čistení, kedy používate obe ruky k čistiacim úloham. Sprej na zrkadlo striekajte jednou rukou a s druhou rukou ho zotierajte. Utierajte špiny s dvomi utierkami, s jednou v každej ruke. Možno to bude vyzerať vtipne, no ak si v tom získate cvik, môžete tak efektívnejšie a rýchlejšie bojovať so špinou.

#4 Minimalizujte svoj pohyb

Profesionálne vysávače nemajú obiehať izbu viac ako raz, myslite na to skôr, kým budete znocu pobiehať s vysávačom tam a späť. Ak začínate s hadrou v ruke pred zrkadlom nad umývadlom v kúpelni, ako asi všetci z nás, strieknite na neho čistič a rovno ho utrite. Keď budete v kuchyni, rovno vydrhnite drez, utrite príslušenstvo na linke, pretrite skrinky a to skôr, než sa posuniete o miestnosť ďalej.

#5 Čističe stále zo sebou

Toto je ďalší tip od profesionálov. Všetky čističe a vysávavač vozia vždy naraz zo sebou. My vám odporúčame nosiť so sebou naraz aspoň rôzne čističe. Môžete ich mať v jednom vedre aj s hadrami na čistenie. V druhom vedre môžete mať vodu a mop na podlahy. Takto budete mať pri sebe čističe a upratovacie pomôcky na rôzne povrchy, ako je sklo, obkladačky, drez, podlaha a ďalšie.

Aplikujte tieto naše osvedčené rady a tipy aj do vašej upratovacej rutiny a ušetrite tak podstatnú časť vášho času. Upratovanie tak už nemusí byť záležitosťou celého sobotného dopoludnia. Aj väčší byt alebo dom takto môžete rýchlo a efektívne upratovať niekoľko krát rýchlejšie, ako tomu možno bolo vo zvyku doteraz aj u vás.

www.KuponyZdarma.sk

Nakupujte lacnejšie!